فتاح اعلام كرد

آغاز تردد مسافران از آزادراه تهران- شمال در تابستان امسال

آغاز تردد مسافران از آزادراه تهران- شمال در تابستان امسال ساسان گستر: رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: تا اختتام تابستان امسال، تردد از آزادراه تهران- شمال را آغاز خواهیم كرد؛ اما افتتاح رسمی این پروژه، به دهه فجر موكول خواهد شد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، سید پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، بامداد امروز جمعه ۴ مرداد ۹۸، به همراه محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، از قطعه یك آزادراه تهران – شمال به طول ۳۴ كیلومتر بازدید نمود.
در این مراسم، فتاح بعد از برگزاری جلسه با مدیران شركت آزادراه تهران – شمال، اظهار داشت: قطعه یك آزادراه تهران – شمال با پیشرفت ۹۵.۵ درصدی، یكی از پروژه های مهم بنیاد مستضعفان است كه به صورت رسمی در دهه فجر امسال افتتاح می گردد.
وی با اشاره به موافقت سازمان برنامه و بودجه با تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به شكل اوراق اسناد خزانه اسلامی به آزادراه تهران– شمال اضافه كرد: در صورت تخصیص این اعتبار، قطعه یك آزادراه به صورت موقت تا اختتام تابستان بازگشایی و تحت ترافیك قرار خواهد گرفت.
رئیس جدید بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه ساخت آزاد راه تهران – شمال كاملاً توسط مهندسان ایران انجام شده است، اشاره كرد: از سال ۷۵ تا ۹۴ راه اندازی این بزرگراه برعهده چینی ها بود كه متاسفانه در این مدت، هیچ پیشرفتی در قطعه یك صورت نگرفت و چینی ها برای ساخت این آزادراه، با ما گروكشی می كردند؛ اما در نهایت، بعد از مدتی فاینانس را رها كردند؛ اما بعد از چینی ها دیدیم كه پیمانكاران و مشاوران ایرانی به این پروژه ورود كرده و آنرا با قیمتی بسیار پائین تر به اتمام رساندند.
وی گفت: هم اكنون در قطعه یك آزاد راه تهران – شمال، روسازی و زیرسازی به اتمام رسیده و فقط نصب تجهیزات، تهویه، هواكش ها و جت فن ها باقی مانده كه در صورت تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی، نصب این تجهیزات نیز به انتها خواهد رسید؛ اما افتتاح رسمی آن با حضور مقامات و به شرط انجام تعهدات مالی دولت، در دهه فجر انجام خواهد شد.
فتاح با انتقاد از غفلت درباب نامگذاری فرهنگی برای تونل ها و پل ها در زمان ساخت این آزادراه، اظهار داشت: پوشش فرهنگی اسامی این تونل ها و پل ها برای ما بسیار مهم می باشد و نامگذاری پل ها و تونل های این مسیر، به نام شهدا خواهد بود؛ به خصوص اینكه اجرای طرح های انقلابی برای پل ها و تونل ها در یك پروژه كاملاً ایرانی، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
رئیس جدید بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ارزش فعلی قطعه یك آزادراه تهران – شمال را ۹۸ هزار میلیارد تومان عنوان و گفت: از این میزان، ۵۰ درصد سهم دولت و نیم دیگر سهم بنیاد مستضعفان است كه برمبنای نرخ روز، سهم بنیاد مستضعفان كمی بیشتر شده كه این افزایش سهم، به حدود ۵ هزار میلیارد تومان می رسد.
وی اشاره كرد: مقرر است آزادراه، هوشمند ساخته شده و مانند سایر آزادراههای اطراف تهران، عوارض آن به صورت الكترونیكی از خودرو های عبوری ستاندن شود.


منبع:

1398/05/04
14:08:24
5.0 از 5 امتیاز
3932
تگهای خبر: ارز , دولت , شركت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات