لیدرهای بورس بازار را پایین كشیدند

لیدرهای بورس بازار را پایین كشیدند ساسان گستر: امروز علیرغم رشد بیشتر سهم های كوچك در بورس كاهش قیمت در سهم های لیدر بازار سبب شد كه شاخص كل با افت روبه رو شود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، امروز بعد از باز شدن معاملات بورس تهران شاخص كل مقداری رشد كرد اما تنها بعد از ۱۵ دقیقه با روندی كاهشی روبرو شد و بدین ترتیب نسبت به روز قبل ۳۴۸ واحد كاهش را تجربه نمود و در تراز ۲۵۵ هزار و ۱۶۳ واحدی نشست.
شاخص كل هم وزن هم بعد از ۵۱۴ واحد افزایش تا رقم ۶۵ هزار و ۳۳۱ واحدی بالا رفت.
شاخص آزاد شناور با ۱۶۹ واحد كاهش در تراز ۲۸۸ هزار و ۹۳۷ واحدی نشست و شاخص بازار اول با كاهش ۵۱۶ واحدی رقم ۱۸۵ هزار و ۹۱۱ واحدی را تجربه نمود. در عین حال شاخص بازار ددوم با ۴۵۸ واحد افزایش تا رقم ۵۱۶ هزار و ۸۳۵ افزایش یافت.
پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت تبریز هر كدام به ترتیب ۱۵۸، ۱۳۹، ۱۳۲ و ۱۰۲ واحد به كاهش شاخص بازارهای سرمایه دامن زد.
در طرف مقابل گروه مپنا، مخابرات ایران، بانك پارسیان و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانی ها هر كدام به ترتیب ۱۴۶، ۶۵، ۵۷ و ۵۳ واحد به رشد شاخصهای بازار كمك كرد.
امروز در گروه محصولات شیمیایی ۲۵۵ میلیون سهم به ارزش ۱۴۱ میلیارد تومان دست به دست شد. در این گروه نوسان قیمت سهم ها غیر از چند سهم در كمتر از ۲.۵ درصد بود.
در گروه خودرو هم حجم معاملات به ۶۰۳ میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش آن به ۱۰۶ میلیارد تومان دست یافت.
در گروه فلزات اساسی، بانكی، غذایی به جز قند ارزش معاملات در جایگاه بعدی قرار گرفت.
در بورس تهران ۱۹۳ سهم با رشد قیمت و ۱۴۹ با افت قیمت روبه رو شدند. تعداد نمادهای مثبت در فرابورس ایران به ۱۱۳ و تعداد نمادهای منفی به ۹۱ رسید.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۹۷۴ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.
آیفكس هم با ۲.۹ واحد كاهش در تراز ۳۴۱۹ واحدی نشست ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۱۷ میلیارد تومان دست یافت و حجم معاملات به حدود یك میلیارد و ۶۰۰ سهم و اوراق مالی رسید.
منبع:

1398/05/17
18:30:37
5.0 از 5 امتیاز
4350
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , پتروشیمی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات