مدیركل سازمان امور مالیاتی:

مهلت پزشكان برای ثبت نام كارتخوان تا ۳۱ مرداد تمدید گردید

مهلت پزشكان برای ثبت نام كارتخوان تا ۳۱ مرداد تمدید گردید ساسان گستر: مدیركل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: به سبب نبود برخی زیر ساخت ها، مهلت پزشكان برای ثبت نام كارتخوان تا 31 مرداد ماه تمدید گردید.به گزارش ساسان گستر به نقل از رادیو تهران، علی رستم پور گفت: صاحبان حرف و مشاغل پزشكی، پیراپزشكی، داروسازی و دامپزشكی تا ۳۱ مرداد ماه مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی (كارتخوان بانكی) ثبت نام كنند. در واقع مدت زمان به سبب نبود برخی زیر ساخت ها افزایش پیدا كرده است.
مدیركل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی اضافه كرد: برمبنای تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، كلیه فعالان این حوزه كه مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، سازمان نظام پزشكی ایران یا سازمان نظام دامپزشكی و سازمان دامپزشكی ایران صادر می شود، مكلف شده اند نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از شروع سال ۱۳۹۸ اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: براین اساس تمام صاحبان این مشاغل باید برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (كارتخوان) به درگاه عملیات الكترونیكی سازمان امور مالیاتی كشور بازگشت و اقدام به ثبت مشخصات دستگاه كارتخوان خود كنند و در نخستین ماه بعد از دریافت شناسه مذكور بوسیله پیامك تلفنی نسبت به بهره برداری از آن اقدام نمایند.
وی اضافه كرد: مؤدیان هنگام مراجعه به سامانه الكترونیكی مذكور وارد سامانه ثبت نام الكترونیك طرح جامع مالیاتی (كد اقتصادی) شده و در قسمت سایر خدمات با انتخاب گزینه «ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی» می توانند مشخصات پایانه فروشگاهی خودرا ثبت كنند. گفتنی است نمایندگان مجلس در چارچوب بررسی قانون بودجه، استفاده از دستگاه های كارتخوان را از شروع سال جاری برای جامعه پزشكی تكلیف كردند و بعد از گذشت چهارماه از سال حالا سامانه های مورد نیاز برای این كار در سازمان امور مالیاتی آماده شده است.
وی توضیح داد: مجلس در امتداد مقابله با فرار مالیاتی و در چارچوب دو بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشكان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه كارتخوان بانكی) و مراكز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشكان به حساب سازمان امور مالیاتی كشور بابت علی الحساب مالیات كرد.


منبع:

1398/05/20
13:49:03
5.0 از 5 امتیاز
4534
تگهای خبر: بانك , خدمات , دستگاه , فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات