صنعت بانكداری چه قدر سود دارد؟

صنعت بانكداری چه قدر سود دارد؟ به گزارش ساسان گستر در سال ۲۰۱۸ صنعت بانكداری در جهان ۱.۳ تریلیون دلار سودآوری خالص داشته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ویژوال كپیتالیست، شكی نیست كه خدمات مالی در هر نقطه ای از جهان جز سودآورترین صنایع هستند تا جایی كه اقتصاد برخی كشورها كاملا مبتنی به بانكداری است. به صورت متوسط ۵.۱ درصد كل تولید ناخالص داخلی جهانی را صنعت بانكداری تشكیل می دهد.
۳۰ بانك بزرگ جهان در سال ۲۰۱۹ ارزشی معادل ۳.۵ تریلیون دلار داشته اند كه در این بین، ۳۶ درصد این بانك ها در آمریكا مستقر هستند و بعد از این كشور، چین با ۲۵ درصد و استرالیا و كانادا مجموعا با ۱۶ درصد قرار دارند. انگلیس با ۶ درصد و اتحادیه اروپا و ژاپن با ۲ درصد دیگر مناطقی هستند كه میزبان بانكهای بزرگ جهان هستند.
هم اكنون بانك " جی پی مورگان" با دارایی هایی به ارزش ۷.۴ تریلیون دلار، با ارزش ترین بانك در آمریكا به حساب می آید و بعد از این بانك هم بانك اف امریكا، سیتی گروپ، ولز فارگو و گلد من ساكس قرار دارند.
تا آخر سال ۲۰۱۸، بانكهای آمریكایی ۴۰۳ میلیارد دلار سودآوری خالص داشته اند كه این رقم برای چین ۳۳۳ میلیارد دلار و برای اتحادیه اروپا ۱۹۸ میلیارد دلار بوده است.
در میان كشورهای جهان، سنگاپور بیشترین وابستگی را به صنعت بانكداری دارد؛ بگونه ای كه ۱۳.۱ درصد اقتصاد این كشور را بانكداری تشكیل می دهد. این رقم برای چین ۶.۶ درصد، آمریكا ۵.۴ درصد و كانادا ۶.۵ درصد است. در میان دیگر كشورهای جهان، صنعت بانكداری ۶.۸ درصد اقتصاد انگلیس، چهار درصد اقتصاد فرانسه، ۶.۶ درصد اقتصاد سوئیس، ۳.۸ درصد اقتصاد آلمان، ۴.۳ درصد اقتصاد سوئد، ۷.۱ درصد اقتصاد استرالیا و ۵.۱ درصد اقتصاد روسیه را تشكیل میدهد.
در میان كشورهای نوظهور هم ۲.۵ درصد اقتصاد هند، ۲.۴ درصد اقتصاد عربستان، چهار درصد اقتصاد امارات، ۴.۵ درصد اقتصاد تركیه و ۷.۵ درصد اقتصاد آفریقای جنوبی مبتنی بر صنعت بانكداری است.



1398/06/21
20:23:13
5.0 از 5 امتیاز
4266
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بانك , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات