یك مقام مسئول اعلام كرد

ورود محموله های خوراك دام به بنادر اصلی كشور

ورود محموله های خوراك دام به بنادر اصلی كشور به گزارش ساسان گستر یك مقام مسئول با اشاره به اینكه شرایط لازم برای ورود محموله های خوراك دام به همه بندرهای اصلی كشور مهیا شده است، اظهار داشت: جمع آوری مرغ و تخم مرغ مازاد از بازار ادامه می یابد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از صدا و سیما، مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام اظهار داشت: در سنوات گذشته ورود كشتی های غلات تنها به بندر امام انجام می شد، اما با اقدامات صورت گرفته در جهت تسهیل دسترسی مرغداران و دامداران به خوراك دام شرایط لازم برای ورود كشتی های حاوی محموله های خوراك دام به همه بنادر اصلی كشور مهیا شده است. حمید ورناصری اضافه كرد: علاوه بر بندر امام از ظرفیت بندر عباس، بندر چابهار، بندر امیر آباد و بندر نوشهر نیز برای پهلوگیری كشتی های حامل خوراك دام همچون كنجاله سویا، جو و ذرت استفاده می شود. وی افزود: این اقدام جهت استفاده از تمام ظرفیت های بندری در اطراف كشور برای تسهیل دسترسی دامداران به خوراك مورد نیاز تولیدات شان و همین طور كاهش قیمت تمام شده تولید برای تولیدكنندگان مناطق نزدیك به این بندرها انجام شده است. ورناصری اشاره كرد: با این تدابیر قیمت حمل و نقل برای تولید كنندگان كاسته می شود و این مساله هم سبب كاهش قیمت تمام شده تولید می شود و این مساله در شرایط فعلی تحریم سبب یاری تولیدكنندگان می شود. مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام اضافه كرد: الان كشتی های حاوی خوراك دام در تمامی این بنادر پهلو گرفته اند و كار تخلیه بار كشتی ها در حال انجام می باشد. ورناصری افزود: الان پانزده كشتی در بندر امام، سه كشتی در بندر عباس و چندین كشتی نیز در چابهار در نوبت تخلیه قرار گرفته است و هیچ مشكلی برای تامین خوراك مورد نیاز دامداران و مرغداران وجود ندارد. مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام اضافه كرد: قیمت كنجاله سویا، جو و ذرت در كشور بیان كننده وفور كالا در بازار است و در هر استانی هم كه حس گردد نوساناتی در قیمت هست با استفاده از ذخایر انبارهای پشتیبانی امور دام این قیمت ها به حالت تعادل رسانده می شود. وی افزود: قیمت های مصوب انواع خوراك دام در استان های مختلف كشور كاملا رعایت می شود، چنانچه قیمت مصوب بنادر برای كنجاله سویا ۴۵۰ تومان، قیمت ذرت و جو ۱۳۵۰ است. ورناصری با اشاره اینكه در زمان حاضر در بازار خوراك دام ثبات مناسبی وجود دارد اظهار داشت: در شش ماهه اخیر بیشتر از چهار میلیون تن ذرت، یك و نیم میلیون تن جو و یك میلیون و دویست هزار تن كنجاله سویا وارد و یك میلیون تن دانه های روغنی وارد كشور شده است و این ارقام در مقایسه با مدت مشابه قبل افزایش حدود سی درصدی داشته است. وی گفت: حمایت های لازم برای تامین نیاز بازار در شركت پشتیبانی امور دام برای تامین نیاز تولیدكنندگان و ثبات بازار در حال انجام می باشد و تلاش می نماییم با ادامه این روند و كاهش هزینه های حمل و نقل قیمت تمام شده برای تولیدكنندگان كم شود. ورناصری اشاره كرد: تمام مرغداران و دامداران این امكان را دارند كه نیاز خود به خوراك دام را بوسیله بنادر ورودی، بخش خصوصی و انبارهای پشتیبانی امور دام با قیمت مصوب فراهم آورند.

خرید مرغ و تخم مرغ ادامه می یابد مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام اشاره كرد: شرایط بازار مرغ و تخم مرغ به نحوی است كه باید برای پشتیبانی از تولید كنندگان خرید صورت گیرد كه این اقدام شروع شده و تا زمان ضرورت ادامه می یابد. وی ادامه داد: برای جلوگیر از متضرر شدن تولیدكنندگان خرید مرغ از مرغداری ها در حال انجام می باشد و همین طور با عنایت به افت شدید قیمت تخم مرغ به بازار این محصول هم ورود كرده ایم و در حال خریداری مقدار مازاد نیاز هستیم. ورناصری اشاره كرد: هیچ محدودیتی برای خرید در هیچ استانی وجود ندارد و روزانه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن مرغ خریداری می شود با هماهنگی های انجام شده تخم مرغ نیز به صورت بسته های هزار تنی از اتحادیه ها در حال خریداری است. وی افزود: این مقادیر خریداری شده در غالب ذخایر نگهداری می شود و در مواقع ضرورت با تشخیص ستاد تنظیم بازار عرضه می شود.


منبع:

1398/06/30
20:15:28
5.0 از 5 امتیاز
4570
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , كالا
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات