سقوط بورس های جهانی با آغاز تحقیقات برای استیضاح ترامپ

سقوط بورس های جهانی با آغاز تحقیقات برای استیضاح ترامپ به گزارش ساسان گستر بعد از آن كه رئیس مجلس نمایندگان آمریكا ترامپ را به نقض قانون متهم كرد، بورس های جهانی ریزشی شدند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از اسوشیتدپرس، روند معاملات روز چهار شنبه بازارهای بورس جهانی تحت تاثیر اخبار مربوط به آغاز رسیدگی به اتهامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در مجلس نمایندگان این كشورقرار گرفت. نانسی پلوسی، رئیس مجلس آمریكا گفته است كه ترامپ از یك كشور خارجی خواسته است در امور داخلی آمریكا مداخله كند و این نقض فاحش قانون است. برخی منابع مدعی شده اند ترامپ در تماس تلفنی با رئیس جمهور اوكراین خواستار تحقیق در مورد فساد جو بایدن، رقیب انتخباتی خود و پسرش در یك شركت گاز اوكراینی شده است.
در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۴۷ درصد كاهش تا ۷۲۹۱.۴۳ واحد پایین رفت، شاخص " كك ۴۰" بورس پاریس با ریزش ۰.۰۴ درصدی در سطح ۵۶۲۸.۳۳ واحد بسته شد و شاخص " دكس ۳۰" بورس فرانكفورت در آلمان با ریزش ۰.۲۸ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۳۰۷.۱۵ واحدی به كار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبكس ۳۵" حدود ۰.۲۷ درصد بالا رفت و به ۹۱۱۸.۲ واحد رسید.
ویلی دلویچ، كارشناس ارشد سرمایه گذاری در موسسه " بیرد" اظهار داشت: اخبار مربوط به افزایش احتمال استیضاح رئیس جمهور سبب افزایش نااطمینانی سرمایه گذاران به شرایط حاكم بر بازارها شده است.
در وال استریت شاخص ها به مانند همتایان اروپایی، عموما نزولی بودند تا جایی كه شاخص " داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۰.۵۳ درصد ریزش كرد به ۲۶ هزار و ۸۰۷.۷۷ واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۸۴ درصد ریزش تا سطح ۲۹۶۶.۳۰ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدك كامپوزیت" با سقوط ۱.۴۶ درصدی در سطح ۷۹۹۳.۶۳ واحدی بسته شد.
از جانب دیگر در معاملات بورس های آسیا، شاخص " نیك كی ۲۲۵" بورس توكیو ژاپن با ریزش ۰.۳۵ درصدی تا سطح ۲۲ هزار و ۲۰.۶ واحدی پایین رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ كنگ با سقوط ۱.۱ درصدی به ۲۵ هزار و ۹۹۱.۳۳ واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای كامپوزیت " با كاهش ۰.۵۸ درصدی در سطح ۳۸۸۷.۵۱ واحد بسته شد.
در بازار طلای سیاه، هر بشكه نفت " وست تگزاس اینتر مدیت" با ۰.۶۶ درصد كاهش به ۵۶.۹۱ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با كاهش ۰.۸۷ درصدی به ازای ۶۲.۵۶ دلار در هر بشكه مبادله شد.
همینطور در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با كاهش ۰.۲۴ درصدی به ۱۵۲۸.۲۳ دلار رسید. هر اونس نقره هم با كاهش ۰.۲۸ درصدی به ازای ۱۸.۵۸ دلار مبادله شد.1398/07/03
20:28:18
5.0 از 5 امتیاز
4516
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات