عرضه سهم های بزرگ در بورس زیاد شد

عرضه سهم های بزرگ در بورس زیاد شد ساسان گستر: فعالان بازار سهام امروز صاحب رشد 20 واحدی نماگر اصلی بورس بودند اما كاهش قیمت در صف های بزرگ و شاخص ساز سبب شد شاخص كل هم وزن با افت 403 واحدی روبرو شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران در ابتدای باز شدن معاملات روند كاهشی را از سر گرفت اما بعد از حدود ۴۰ دقیقه از آغاز معاملات باز هم روند افزایشی بازگشت و در نهایت با ۲۰ واحد رشد نسبت به روز گذشته در تراز ۳۲۶ هزار و ۱۱۸ واحدی قرار گرفت.
اما شاخص كل هم وزن با ۴۰۳ واحد كاهش تا رقم ۹۶ هزار و ۴۲۱ پایین آمد.
شاخص آزاد شناور با ۱۵۸۱ واحد رشد مواجه گردید و تراز ۳۷۹ هزار و ۳۷۲ را پشت سر گذاشت و شاخص بازار اول با ۱۱۵۶ واحد افزایش عدد ۲۳۶ هزار و ۸۵۹ را تجربه نمود. اما شاخص بازار دوم با ۵۰۷۹ واحد كاهش در تراز ۶۶۳ هزار و ۸۸۱ واحدی نشست.
امروز نمادهای معالماتی بانك ملت، مخابرات ایران و ایران خودرو هر كدام به ترتیب با ۲۷۴۷، ۳۴۱ و ۱۱۹ واحد تاثیر افزایشی اهتمام كردند شاخص ها را در تراز بالاتری نگاه دارند.
اما پالایش نفت تهران، گروه مپنا و پالایش نفت اصفهان به ترتیب ۲۵۶، ۲۵۱ و ۲۲۵ واحد تاثیر كاهشی روی فاكتورهای بازار داشتند.
گروه بانك ها و موسسات اعتباری امروز توانستند با معامله ۳.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی به ارزش ۶۱۶ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود كند.
بعد از این گروه، مواد دارویی، خودرو و شیمیایی ها بیشترین ارزش معاملات را كسب كردند.
امروز در بورس تهران ۱۴۶ نماد با افزایش قیمت و ۲۰۸ نماد با افت رو به رو شدند. در عین حال در فرابورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۹۲ و تعداد نمادهای منفی به ۱۰۰ رسید.
ارزش كل معاملات بورس تهران به عدد ۲۷۹۶ میلیارد تومان بالغ شد كه این رقم ناشی از دست به دست شدن هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی در ۵۵۴ هزار و ۶۵۰ دفعه داد و ستد شد.
آیفكس نیز امروز با ۲۱ واحد كاهش مواجه گردید و رقم ۴۲۷۲ واحدی را تجربه نمود. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۴۷ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از یك میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی بود. همین طور تعداد معاملات این بازار به عدد ۲۷۶ هزار و ۸۰۶ رسید.
منبع:

1398/07/11
11:55:10
5.0 از 5 امتیاز
4335
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات