یك مقام مسئول خبر داد

حداكثر عمر واحدمسكونی مشمول دریافت سقف وام مسكن ۵ سال افزایش یافت

حداكثر عمر واحدمسكونی مشمول دریافت سقف وام مسكن ۵ سال افزایش یافت به گزارش ساسان گستر مدیر طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن اظهار داشت: خانه های با قدمت ۲۵ سال ساخت می توانند سقف تسهیلات مسكن از محل اوراق را دریافت نمایند.به گزارش ساسان گستر به نقل از بانك عامل بخش مسكن، محمد حسن مرادی تصریح كرد: در این بانك حسابی به نام «حساب ممتاز» وجود دارد كه اوراق تسهیلات آن در بازار فرابورس داد و ستد می شود و افراد با خرید اوراق می توانند با عرضه به بانك از تسهیلات خرید مسكن استفاده كنند.
وی افزود: سقف انفرادی تسهیلات خرید مسكن از محل اوراق تسهیلات در شهر تهران ۶۰ میلیون تومان، مراكز استان ها و شهرهای بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان، سقف زوجین هم در شهر تهران ۱۰۰ میلیون تومان، مراكز استان ها و شهرهای بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر ۸۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۶۰ میلیون تومان است.
مرادی اضافه كرد: در گذشته سقف وام مسكن از محل اوراق تسهیلات مسكن به خانه هایی با قدمت كمتر از ۲۰ سال تعلق می گرفت كه طی بخشنامه جدید و در جهت آسانتر شدن شرایط برای خانه دار كردن اقشار جامعه این زمان به ۲۵ سال رسید یعنی برای دریافت اوراق تسهیلات مسكن قدمت یك ملك از زمان صدور پروانه های ساختمانی می تواند تا ۲۵ سال باشد تا بتواند سقف تسهیلات را دریافت كند.
مدیر امور طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن افزود: خانه هایی با قدمت ۲۵ تا ۳۰ سال هم در شهر تهران ۴۵ میلیون تومان، مراكز استان ها و شهرهای بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان، سایر شهرها ۳۵ میلیون تومان می توانند از وام خرید مسكن از محل اوراق تسهیلات مسكن استفاده كنند.
وی بیان كرد: هر برگ اوراق تسهیلات مسكن ۵۰۰ هزار تومان و تا امروز قیمت هر برگ آن ۳۷ هزار تومان است به صورت مثال فردی كه قصد خرید یك واحد آپارتمان دارد برای دریافت تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی باید ۱۲۰ برگ اوراق به قیمت حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خریداری كند.
وی بیان كرد: سود این اوراق ۱۷.۵ درصد است و اگر ملك در بافت فرسوده باشد سود اوراق ۱۶ درصد خواهد بود. افرادی كه قصد خرید ملك را دارند یا باید حساب سپرده ممتاز بانك مسكن داشته باشند یا اینكه این اوراق را از فرد دیگری در كار گزاری ها خریداری كنند.
به گفته مرادی، اوراق تسهیلات مسكن كه بانك مسكن منتشر می كند پیش تر در شعب بانك مسكن معامله می شد، اما حالا این اوراق صرفا قابل معامله در فرابورس است.


منبع:

1398/07/15
11:23:50
5.0 از 5 امتیاز
4591
تگهای خبر: بازار , بانك , تسهیلات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات