وزیر صنعت:

قیمت 92 قلم كالای اساسی پرمصرف بدون تغییر یا كاهشی بوده است

قیمت 92 قلم كالای اساسی پرمصرف بدون تغییر یا كاهشی بوده است به گزارش ساسان گستر وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه هم اكنون قیمت ۱۰۰ قلم كالای پرمصرف روزانه رصد می شود، اظهار داشت: قیمت ۹۲ قلم كالا در ماه گذشته تغییر نداشت یا كاهشی بوده است.به گزارش ساسان گستر به نقل از خانه ملت، رضا رحمانی درباره موارد بررسی شده در كمیسیون صنایع و معادن مجلس، اظهار داشت: تولیدات كالاهای صنعتی محور اصلی مباحث امروز كمیسیون صنایع و معادن بود كه گزارشاتی در اینباره عرضه شد.
وی با اشاره به اینكه تمام تلاش وزارت صمت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در عرصه تولید است، اضافه كرد: تولید امسال نسبت به سال قبل رشد داشته و مردم از سرمایه گذاری در حوزه های مختلف استقبال می كنند بگونه ای كه تعداد جوازها و پروانه بهره برداری افزایش پیدا كرده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه امسال حفظ تولید موجود و راه اندازی واحدهای راكد پیگیری می شود، اظهار نمود: فعال كردن ظرفیت خالی واحدهای تولیدی یكی از اصلی ترین اقدامات انجام گرفته توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
عضو كابینه دوازدهم افزود: در سال های گذشته تامین برخی كالاهای خاص مانند لاستیك بخصوص لاستیك سنگین به واردات وابسته بود بنابراین هم اكنون طرح هایی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، كمك دولت و صندوق توسعه ملی اجرایی می شود تا كشور در تولید لاستیك مستقل شود.
وی همینطور درباره آخرین وضعیت قیمت كالاهای اساسی اظهار داشت: هم اكنون قیمت ۱۰۰ قلم كالای پرمصرف روزانه رصد می شود كه ۹۲ قلم آن در ماه گذشته بی تغییر بوده یا كاهشی است، برای ساماندهی سایر كالاها هم اقدامات لازم در حال اجرا می باشد.
عضو كابینه دوازدهم با اشاره به اینكه مشكلات مربوط به قیمت مرغ در بازار حل شده است، افزود: قیمت بعضی از كالاها مانند چای خشك هم تحت تاثیر واردات است كه اقدامات لازم برای تامین آن انجام گرفته است.
خودكفایی در تولید لاستیك سبك
وی با اشاره به اینكه با تكمیل طرح های مذكور كشور در تامین لاستیك سنگین به خودكفایی می رسد، افزود: هم اكنون حجم واردات لاستیك سبك زیاد نبوده و می توان گفت در تولید این محصول نسبتا به خودكفایی رسیده ایم.
رحمانی با اشاره به مشكلات بوجود آمده در حوزه كاغذ، خاطرنشان كرد: كشور در تامین كاغذ تحریر مشكلاتی داشت اما نه تنها در تولید كاغذ تیشو و بسته بندی به خودكفایی رسیده بلكه صادرات هم انجام می دهد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: باآنكه می توان كاغذ روزنامه به میزان نیاز كشور تولید كرد اما مشكلات واحدهای تولیدكننده این كاغذ، هم تا حدودی حل شده و این واحدها می توانند با تمام ظرفیت به فعالیت بپردازند.
وی از انقلاب معدنی بعنوان یكی از برنامه های وزارت صمت یاد كرد و اضافه كرد: باآنكه ایران یكی از كشورهایی است كه پتانسیل زیادی در بخش معادن دارد اما استفاده از این ظرفیت نیازمند سرمایه گذاری و بهره برداری است.
عضو كابینه دوازدهم با اشاره به اینكه اكتشاف و فعال سازی معادن كوچك همچون برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اظهار داشت: نقشه راه معدن برای اولین بار اجرایی شده است.
رحمانی با اشاره به اینكه مردم اقدامات انجام گرفته برای رونق تولید را مشاهده خواهند كرد به نهضت ساخت داخل اشاره و خاطرنشان كرد: برای ساماندهی موضوعاتی مانند پتروشیمی، صنایع مخابراتی، معادن، فولاد، مس، خودرو و.... ستادی تشكیل شده است.
كاهش قیمت لاستیك در ماه های اخیر
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره برنامه وزارت تحت امرش برای كاهش قیمت لاستیك، اظهار داشت: گرانی لاستیك مربوط به ماه های گذشته بخصوص اواخر سال قبل بود چونكه در هفته های اخیر این كالا نه تنها افزایش قیمتی نداشته بلكه قیمت ها تثبیت شده یا در بعضی موارد شیب نزولی را هم تجربه كرده است.
رحمانی همینطور درباره خبرهای انتشار یافته درباره همكاری ایران و روسیه در حوزه خودروسازی، اظهار داشت: همان گونه كه هر شركتی در حوزه پوشاك، فولاد، پتروشیمی و... در دنیا با سایر كشورها همكاری می كند، همكاری خودروسازان ایرانی با سایر كشورها هم مبحث جدیدی نبوده و امر رایجی است چونكه امكان دارد بعضی از مذاكرات صورت گرفته به نتیجه رسیده و برخی هیچ ثمره ای نداشته باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به تصویب تشكیل وزارت بازرگانی در مجلس آیا درباره اینكه باید باردیگر از مجلس رای اعتماد دریافت كنید، صحبتی با شما صورت گرفته است؟ اظهار داشت: خیر؛ با بنده چنین صحبتی نشده است هرچه قانون بگوید همه تابع آن هستیم.

1398/07/15
23:48:15
5.0 از 5 امتیاز
4291
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات