فرصت خوب برای عرضه فرآورده های نفتی شركت نفت در بورس انرژی

فرصت خوب برای عرضه فرآورده های نفتی شركت نفت در بورس انرژی ساسان گستر: اقبال معامله گران و تجار بین المللی از عرضه انواع فرآورده های نفتی پالایش و پخش در بورس انرژی فرصت طلایی برای شركت ملی نفت ایران بوجود آورده تا گازوئیل و نفت كوره خودرا نیز روانه این بازار كند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، در چهارمین روز معاملاتی در این هفته رینگ صادراتی بورس انرژی ایران شاهد عرضه انواع فرآورده های نفتی شامل بنزین، گازوئیل، گاز مایع، رافینیت و حلال ۴۰۲ با حضور تجار بین المللی این بازار بود.
در این روز ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن نفت گاز (گازوئیل) به ارزش ۴ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار با هدف صادرات به آن سوی مرزهای كشور معامله شد. همین طور ۳۰۰۰ تن گاز مایع (LPG) پالایش نفت لاوان به ارزش یك میلیون و ۵۱ هزار و ۵۰۰ دلار در این بازار صادراتی معامله شد. پالایش نفت تهران نیز در این روز ۲۵۰۰ تن گاز مایع را به ارزش ۹۲۷ هزار و ۵۰۰ دلار فروخت.
در نهایت ۵۰۰ تن رافینیت پتروشیمی بیستون به ارزش ۲۶۰ هزار دلار به مقصد بازار های بین المللی مورد معامله قرار گرفت.
گفتنی است در چهارمین روز معاملاتی این هفته ۴۵۰ متر مكعب حلال ۴۰۲ پالایش نفت اصفهان در رینگ بین الملل به ارزش ۱۹۵ هزار و ۷۵۰ دلار تسویه و محقق شد. بدین سان رینگ بین الملل بورس انرژی ایران درانتها معاملات این هفته نظاره گر معاملات انواع فرآورده به ارزش ۷ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۲۵۰ دلار بود كه با هدف صادارت به آنسوی مرزها صورت گرفته است.
موفقیت شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در معاملات انواع فرآورده نفتی بوسیله رینگ صادراتی بورس انرژی ایران و اقبال سایر پالایشگاه ها و شركت های پتروشیمی از این بازار فرصت مناسبی برای شركت ملی نفت ایران خواهد بود تا مطابق با قانون برنامه ششم توسعه و همین طور تكالیف قانون بودجه كل كشور، نسبت به عرضه سایر فرآورده ها همچون گازوئیل و نفت كوره در كنار متنوع كردن روش های فروش نفت خام و میعانات گازی در رینگ صادراتی بورس انرژی ایران اقدام نماید.
منبع:

1398/07/24
22:57:49
5.0 از 5 امتیاز
4498
تگهای خبر: ارز , انرژی , بازار , پالایشگاه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات