تورم بزرگ ترین اقتصاد اروپا در كمترین سطح 19 ماه اخیر

تورم بزرگ ترین اقتصاد اروپا در كمترین سطح 19 ماه اخیر ساسان گستر: نرخ تورم آلمان تا اختتام ماه سپتامبر به 1.2 درصد كاهش پیدا كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رادیو فرانسه، با وجود تلاش های گسترده بانك مركزی اروپا برای افزایش نرخ تورم در كشورهای اروپایی، نرخ تورم در بزرگ ترین اقتصاد اروپا در دوازده ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۲ درصد كاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه آگوست به ۱.۲ درصد رسید تا بیشتر از قبل از سطح هدف گذاری شده فاصله بگیرد.
این نرخ تورم كه از فوریه سال ۲۰۱۸ تابحال بی سابقه شمرده می شود، بیشتر از همه تحت تاثیر كاهش قیمت مواد غذایی قرار گرفته است. نرخ تورم در این بخش از ۲.۹ درصد در ماه آگوست به ۱.۳ درصد رسیده است. تورم در بخش انرژی منفی شده و به منفی ۱.۱ درصد رسیده است. بالاترین تورم های ثبت شده مربوط به مراقبت های درمانی با ۳.۲ درصد و رستوران و هتلداری با ۲.۱ درصد بوده است.
سباستین وانكه، كارشناس اقتصادی در موسسه " كا اف و" اظهار داشت: نرخ تورم به مانند یك نفتكش بزرگ در محدوده یك درصدی لنگر انداخته است و توان حركت رو به جلو را ندارد، شاید حتی با عنایت به تضعیف فعالیت های اقتصادی، در ماه های آینده تورم به زیر یك درصد نیز سقوط كند.
نرخ تورم و نرخ رشد اقتصادی در سطح منطقه یورو، قربانی جنگ تجاری آمریكا و چین و هم چنین مساله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شده اند. ماریو دراگی، رئیس بانك مركزی اروپا از دولت های اروپایی خواسته است تا برای تقویت رشد اقتصادی و كمك به افزایش نرخ تورم، میزان مخارج خودرا بالا برند.
بر اساس ماهانه نرخ تورم آلمان در ماه سپتامبر به صفر درصد رسیده است تا اقتصاد این كشور بتواند باردیگر از تورم ماهانه منفی كه در ماه آگوست به ثبت رسید، بیرون رود.
متوسط نرخ تورم آلمان در بازه زمانی ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۳۷ درصد بوده است كه بالاترین تورم ثبت شده مربوط به اكتبر ۱۹۵۱ با ۱۱.۵۴ درصد و كمترین تورم نیز مربوط به ژوئن ۱۹۵۰ با منفی ۷.۶۲ درصد بوده است.

منبع:

1398/07/26
18:14:45
5.0 از 5 امتیاز
4342
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات