مدیرعامل بورس انرژی اعلام كرد:

عرضه فرآورده های اصلی نفت در بورس

عرضه فرآورده های اصلی نفت در بورس به گزارش ساسان گستر مدیرعامل بورس انرژی اظهار داشت: تمامی فرآورده های اصلی نفت مانند بنزین، گازوئیل، نفت سفید و غیره در بورس انرژی عرضه می شود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، علی حسینی اظهار داشت: با هماهنگی خوبی كه با سه شركت اصلی تابعه وزارت نفت یعنی شركت ملی نفت، شركت ملی گاز و شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران انجام شده است، مجموعه ای از فرآورده های نفتی در بورس انرژی عرضه و خریداران صادراتی نیز تابحال استقبال خوبی از این عرضه ها داشته اند.
وی در ادامه با اشاره به افزایش حجم این عرضه در بورس اظهار داشت: برای مثال گاز مایع یا ال. پی. جی كه در گذشته فقط از طرف شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی عرضه می شد، از این به بعد شركت ملی گاز ایران نیز ال. پی. جی خودرا بوسیله بورس عرضه خواهدنمود.
مدیرعامل بورس انرژی ایران افزود: هفته آینده ۱۳ هزار تن گاز مایع از جانب شركت ملی گاز در بورس عرضه می شود.
وی اشاره كرد: همین طور در گذشته گازوئیل بوسیله شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در بورس عرضه می شد، اما با عنایت به استقبالی كه شكل گرفت و دستوری كه وزیر نفت صادر كرد، گازوئیل نیز بوسیله شركت ملی نفت ایران بزودی برای مقاصد دریایی از مسیر بورس عرضه خواهد شد تا هم خریدارانی كه مایل به تحویل دریایی هستند بتوانند از این فرصت استفاده كنند و هم به لحاظ حجم عرضه ها بتوان توسعه های خوبی در این بازار انجام داد.
حسینی توضیح داد: همانطور كه خریداران علاقمند هستند، باید بتوانند در بورس و در یك محیط شفاف خرید خودرا انجام دهند؛ برای حفظ حقوق كشور و عرضه كنندگان نیز باید راهكارهای مناسبی داشت. بنا بر این در مقررات بورس این مهم به درستی پیش بینی شده كه خریداران به جهت اینكه در رقابت شركت و بعدها بتوانند تعهدات خودرا انجام دهند، باید مبلغی را بعنوان پیش پرداخت واریز نمایند.
وی فرآورده های نفتی را مربوط به تمام ملت ایران دانست و اضافه كرد: براین اساس، همه موظفند از این فرآورده ها صیانت كنند، بدین سبب لزوم دارد در مقررات از خریداران نیز پیش پرداخت گرفته شود.
مدیرعامل بورس انرژی ایران دریافت پیش پرداخت را امری درست، قانونی و در جهت حمایت و صیانت از حقوق مردم و دولت عنوان نمود.
وی در ادامه اضافه كرد: باید این باور را بین تصمیم گیران، مردم و رسانه ها ایجاد كرد كه عرضه هایی كه بوسیله بورس انجام می شود با عنایت به رقابتی بودن و شفافیت، منافع مردم و كشور را بیشتر تامین می كند.
حسینی اظهار داشت: این مساله همین طور كمك خواهدنمود تا به تدریج هم خریداران بیشتری به این جرگه ملحق شوند و هم عرضه كنندگان كه اغلب دولتی هستند و گاهی كارها را به كندی پیش می برند، اهتمام كنند سرعت بیشتری به كارها دهند؛ از اینرو مهمترین مانع در این راه «ذهنی» است تا اینكه «عملیاتی و تكنیكی» باشد

1398/07/30
19:11:26
5.0 از 5 امتیاز
4265
تگهای خبر: انرژی , بازار , دولت , شركت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات