رییس كل بانك مركزی اعلام كرد

بازگشت امید به اقتصاد و بازار مسكن

بازگشت امید به اقتصاد و بازار مسكن به گزارش ساسان گستر رئیس كل بانك مركزی دلیلهای كاهشی شدن نرخ تورم را تشریح نمود و اظهار داشت: افزایش 22 درصدی معاملات مسكن در تهران می تواند نشانی از شروع روند كشوری آن و برگشت امید به اقتصاد كشور باشد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی اظهار نمود: نرخ توم ماهانه در مهر ماه كاهنده بود و به ۰.۶ درصد رسید.
وی اضافه كرد: از اسفند پارینه كه تورم ماهانه به اوج خود یعنی۵.۴ درصد، تا به امروز نرخ رشد ماهانه تورم بطور مداوم كاهنده بوده است و نرخ تورم نقطه به نقطه نیز از اردیبهشت تا كنون بطور متوسط ماهانه چهار واحد درصد كاهش یافته كه سبب شده نرخ تورم ۱۲ ماهه در مهر كم شود.
همتی اظهار نمود: آرامش و ثبات نسبی حاكم بر بازار ارز و روند مثبت و منطقی تامین ارز واردات كشور در سامانه نیما از طرق مختلف و متناسب با موانع تحریمی، روند مثبت رشد غیرنفتی اقتصاد در كنار آمار به روز شده اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی در مورد تغییر روند و افزایش ۲۲ درصدی معاملات مسكن در تهران كه می تواند نشانی از شروع روند كشوری آن باشد، همگی خبر از برگشت امید به روند اطمینان بخش اقتصاد است.
رییس كل بانك مركزی دغدغه فعلی و مهم این بانك را تامین نقدینگی مولد واحدهای تولیدی و گسترش رونق پایدار و غیرتورمی در كشور عنوان نمود.
وی اضافه كرد: بانك مركزی تلاش می كند ضمن احتراز از رشد نامتناسب نقدینگی برای حفظ روند تولید و تقویت رشد اقتصادی بوسیله تامین سرمایه در گردش واحدها و تامین مالی بخش های تولیدی پیشتاز اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع:

1398/08/06
10:34:23
5.0 از 5 امتیاز
4535
تگهای خبر: ارز , اقتصاد كشور , بازار , بانك
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات