همتی:

قیمت ارز در بازار منطقی تر خواهد شد

قیمت ارز در بازار منطقی تر خواهد شد ساسان گستر: رئیس كل بانك مركزی با اشاره به سیاست های ارزی كشور، از تأمین روانتر نیازهای وارداتی و منطقی تر شدن قیمت ارز در بازار آگاهی داد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، عبدالناصر همتی با انتشار یادداشتی در صفحه مجازی خود با اشاره به سیاست های ارزی بانك مركزی نوشت: قبلاً تاكید كردم، به سبب سیاست های ارزی بانك مركزی و نقش صادركنندگان غیرنفتی در تأمین ارز سامانه نیما و واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت و راهبری بانك مركزی برای كنترل بازار اسكناس و ارز شاهد تأمین روانتر نیازهای وارداتی و منطقی تر شدن قیمت ارز در بازار خواهیم بود.
وی اضافه كرد: البته این نكته را هم بارها تاكید كرده ام كه در شرایط تحریمی برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تأثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی، هر كدام تا حدودی می توانند بازار ارز را متأثر سازند. با اطلاع و شناختی كه از توانایی ها و امكانات و ذخایر ارزی كشور دارم، ثبات نسبی بازار ارز ادامه خواهد شد.
رئیس كل بانك مركزی در ادامه پیام خود آورده است: بانك مركزی تلاش نموده است بطور مرتب با نرخ مناسب بازار بوسیله صرافی های منتخب، امكان لازم برای پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی فراهم آورد. خرید خالص روزانه میلیون ها یورو ارز عرضه شده خانواده ها و فعالین اقتصادی توسط بانك مركزی ایران نتیجه تداوم این سیاست است. همتی همین طور اشاره كرد: ضمناً آنچه تابحال درباب تقویت ارزش پول ملی گفته ام، صرفاً در مورد تأثیر مقاومت مردم و عملكرد یك سال اخیر در مقابل فشار حداكثری بوده و به هیچ وجه نافی آنچه تحریم های ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمت ها و فشار بر اقشار لطمه پذیر آورد، نیست.منبع:

1398/08/16
11:22:52
5.0 از 5 امتیاز
4216
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات