همزمان با سفر رئیس جمهور به كرمان انجام می شود

بهره برداری از بخش بخار نیروگاه گهران سیرجان

بهره برداری از بخش بخار نیروگاه گهران سیرجان ساسان گستر: مدیرعامل شركت برق حرارتی از افتتاح بخش بخار نیروگاه گهران سیرجان، فردا همزمان با سفر رئیس جمهور و وزیر نیرو به استان كرمان آگاهی داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب، با اشاره به اینكه بخش بخار این نیروگاه به ظرفیت ۱۶۶ مگاوات با راندمان ۴۹.۵ درصد توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است، گفت: این نیروگاه با ظرفیت ۴۹۲ مگاوات شامل دو واحد گازی و یك واحد بخار راه اندازی شده و در چارچوب پویش هرهفته الف ب ایران توسط رئیس جمهور به بهره برداری می رسد تا مردم جنوب شرق كشور در استان كرمان از مزایای این پروژه مهم برخوردار شوند.
وی با اشاره به اینكه بخش بخار این نیروگاه به ظرفیت ۱۶۶ مگاوات دارای راندمان ۴۹.۵ درصدی است، افزود: بخش گاز آن نیز به ظرفیت ۳۳۲ مگاوات و ۳۴ درصد راندمان در سال ۱۳۹۶ افتتاح شده است. طرزطلب با اشاره به اینكه واحد اول و دوم گازی این نیروگاه هر كدام به ظرفیت ۱۶۶ مگاوات، در میانه سال ۹۵ با شبكه سراسری سنكرون شده و در اسفند همان سال به بهره برداری رسیدند، اظهار داشت: برای راه اندازی این دو واحد به مجموع ظرفیت ۳۳۲ مگاوات، ۱۴۰ میلیون یورو هزینه شده است. مدیرعامل شركت تولید نیروی برق حرارتی هزینه ساخت این نیروگاه را در واحدهای گازی و یك واحد بخاری بالغ بر ۲۸۰ میلیون یورو در بخش ارزی و ۱۴۰۰ میلیارد ریال در بخش ریالی اعلام نمود و اضافه كرد: تمامی هزینه این پروژه با سرمایه گذاری شركت گهر انرژی سیرجان تأمین شده است.
وی با اشاره به اینكه سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است، اشاره كرد: این نیروگاه دارای دو مخزن هر یك به ظرفیت ۲۰ هزار متر مكعب است كه می تواند به مدت ۲۰ روز پاسخگوی نیاز آن در صورت قطع گاز باشد. مدیرعامل شركت تولید نیروی برق حرارتی، تأمین قسمتی از تقاضای شبكه سراسری برق كشور و كمك به افزایش پایداری آن و استفاده بهینه از انرژی سوخت مصرفی با عنایت به راندمان بالای واحدها را قسمتی از اهداف این پروژه برشمرد و گفت: تشویق سرمایه گذاری بوسیله بخش غیر دولتی و ایجاد زمینه های اشتغال در منطقه از دیگر انگیزه های راه اندازی این پروژه بوده است.


منبع:

1398/08/19
21:30:48
5.0 از 5 امتیاز
4430
تگهای خبر: ارز , اشتغال , انرژی , تولید
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات