استاندار قزوین:

تامین آب آشامیدنی شهر آبیك امسال در اولویت است

تامین آب آشامیدنی شهر آبیك امسال در اولویت است به گزارش ساسان گستر استاندار قزوین اظهار داشت: با تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی اجرای فاز اول طرح انتقال آب آشامیدنی از سد طالقان به شهر آبیك در اولویت است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، شورای حفاظت منابع آبی استان قزوین ظهر چهارشنبه با حضور حمیدرضا جانباز مدیرعامل شركت آب و فاضلاب كشور، علی فرخزاد معاون عمرانی، داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در استانداری قزوین برگزار گردید. هدایت الله جمالی پور در این نشست اظهار داشت: در شرایطی كه با كمبود و بحران آب مواجهیم باید بسرعت با عزم ملی برای رفع چالش ها همت نماییم تا وضعیت بدتر نشود.
وی بیان كرد: امروز كشور شرایط سختی دارد بنابراین باید منابع در اختیار را خوب استفاده نماییم و با اولویت بندی در راه منطقی گام برداریم. استاندار قزوین اضافه كرد: مبحث آب یك مبحث فراملی و فرا استانی است به صورتی كه مردم تهران شاید نباید از سد طالقان سهم داشته باشند اما چون منافع ملی مطرح است سهم مردم پایتخت داده می شود. وی بیان كرد: روستاهای بالای ۵۰ خانوار در آبرسانی باید در اولویت باشد تا مشكلات مردم را حل نماییم و این طرح در قزوین هم لازم است عملیاتی شود. جمالی پور در مورد انتقاد نمایندگان برای سفر مسؤلان كشوری به شهرستانها اظهارداشت: حرف نمایندگان اگر تند هم باشد برای ما نوش است چون دغدغه مردم را دارند البته نقد رسانه ها را هم باید پذیرا باشیم چون دلسوزانه است. وی اظهارداشت: آب آشامیدنی آبیك مشكل دارد و سفر مشاور وزیر برای حل این مورد مهم می باشد البته مشكلات همه شهرها برای ما اهمیت دارد و شهرهای آبگرم، آوج، تاكستان، بویین زهرا و البرز برای ما مهم می باشد و باید به همه مناطق سفر نماییم و با مشكلات آشنا شویم و در سفرهای بعدی جتما این دغدغه مورد توجه خواهد بود. استاندار قزوین اضافه كرد: وقتی تصمیم می گیریم نگاه ما به همه استان است چونكه استانداری فقط برای قزوین نیست اما در این سفر و در نیم روز نمی توانستیم به شهرستانها برویم بنابراین دستاورد سفر مسؤلان كشوری در اولویت است.
وی در مورد مشاركت صنایع در ایجاد تصفیه خانه هم اظهار داشت: با شهرك های صنعتی هماهنگ خواهد شد تا از پساب استفاده گردد و از حفر چاه در این بخش جلوگیری شود كه این كار در ضهرك صنعتی لیا انجام شده است. استاندار قزوین خاطرنشان كرد: دنبال عدالت هستیم و برای حقوق مردم تلاش می نماییم وقتی نمی گداریم روی سفید رود سد ساخته شود تا مردم گیلان مشكل نداشته باشند بنابراین انتظار داریم روی سد كینه ورز هم همبن نگاه را داشته باشیم. جمالی پور اظهارداشت: خوشبختانه ظرفیت خوبی با حمایت معاون اول رئیس جمهور جناب آقای جهانگیری با دستوراتی كه دادند و جناب آقای نوبخت با توجه ویژه كه دارند و با كمك نمایندگان مشكل آب آشامیدنی را حل نماییم.
وی اضافه كرد: با استفاده بهینه از منابع آبی در بخش كشاورزی و اجرای طرح های تعادل بخشی و توسعه آبیاری مدرن بتوانیم نیازهای آبی استان را برطرف نماییم. استاندار قزوین اظهارامیدواری كرد تا آخر سال مشكل آب آشامیدنی شهرستان آبیك حل شود.

1398/08/22
19:12:19
5.0 از 5 امتیاز
4451
تگهای خبر: شركت , صنایع , مجلس
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات