تورم ۵۵ درصدی در انتظار آرژانتین!

تورم ۵۵ درصدی در انتظار آرژانتین! به گزارش ساسان گستر وزیر دارایی آرژانتین پیش بینی نمود تورم این كشور به ۵۵ درصد برسد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، سومین اقتصاد بزرگ آمریكای جنوبی كماكان با مشكلات زیادی دست به گریبان خواهد بود و چشم انداز آینده اقتصادی آن هم هنوز روشن نیست. هرنان لاسنزا، وزری دارایی آرژانتین در یك كنفرانس خبری اظهار داشت كه نرخ تورم این كشور احیانا تا آخر سال جاری به ۵۵ درصد خواهد رسید كه دو درصد بیشتر از نرخ پیشبینی شده قبلی توسط دفتر بودجه دولت خواهد بود.
تا آخر ماه اكتبر، نرخ تورم آرژانیتن به ۵۰.۵ درصد افزایش پیدا كرده است. آرژانتین حالا بعد از ونزوئلا و زیمباوه سومین نرخ تورم بالا در جهان را دارد.
لاسنزا در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این كه نرخ فقر در این كشور به ۳۵ درصد افزایش یافته است اضافه كرد: حالا در مقایسه با سال ۲۰۱۵ حدود سه میلیون نفر بیشتر در خط فقر زندگی می كنند.
انتظار می رود اقتصاد آرژانیتن امسال را با ثبت رشد اقتصادی منفی ۲.۷ درصدی به پایان برساند كه ۰.۱ درصد بیشتر از پیشبینی قبلی انجام شده توسط صندوق بین المللی پول خواهد بود. یكی دیگر از مشكلات اصلی اقتصاد آرژانتین، ۲۸ میلیارد دلار بدهی خارجی این كشور است كه در سال ۲۰۲۰ موعد بازپرداخت آنها فرا می رسد.
آرژانتین در مجموع حدود ۱۰۰ میلیارد دلار بدهی خارجی دارد كه ۵۷ میلیارد دلار آن طی دو سال گذشته و توسط صندوق بین المللی پول در چارچوب بسته نجات به این كشور تخصیص داده شده است.
بانك مركزی آرژانتین برای مقابله با بحران ارزی كم سابقه این كشور دستور داده است هر شهروند این كشور در هر ماه بتواند تنها ۲۰۰ دلار از راه حساب های بانكی خریداری كند كه حداكثر ۱۰۰ دلار آن قابل تحویل به شكل نقدی خواهد بود.
در ماه سپتامبر امسال هم بانك مركزی آرژانتین برای اولین بار تصمیم به اجرای محدودیت های ارزی گرفته بود اما معاملات ارزی در ماه سپتامبر به سقف ۱۰ هزار دلار محدود شده بود كه بلافاصله توسط رئیس جمهور جدید به تنها ۱۰۰ دلار در ماه كاهش پیدا كرده است.
منبع:

1398/09/05
20:30:54
5.0 از 5 امتیاز
4209
تگهای خبر: آمریكا , ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات