افزایش تورم سومین اقتصاد بزرگ اروپا

افزایش تورم سومین اقتصاد بزرگ اروپا ساسان گستر: نرخ تورم فرانسه در ماه نوامبر به یك درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از تریدینگ اكونومیكس، در ماه نوامبر قیمت ها در فرانسه بار دیگر به مسیر صعودی باز گشته اند؛ به شكلی كه تا اختتام دوازده ماه منتهی به ماه نوامبر، نرخ تورم فرانسه به یك درصد افزایش پیدا كرده كه این نرخ ۰.۲ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در دوازده ماه منتهی به ماه قبل بوده است.
در میان بخش های مختلف، نرخ تورم تنباكو به ۱۵.۳ درصدرسیده است كه در مقایسه با تورم ۸.۸ درصدی ماه اكتبر افزایش محسوسی یافته است. در میان بخش های دیگر نیز تورم در بخش مواد غذایی ۲.۱ درصد و میوه و سبزی تازه ۲.۲ درصد اندازه گیری شده است. از طرف دیگر اما تورم بخش انرژی منفی ۰.۷ دصرد و بخش تولید منفی ۰.۶ درصد بوده است.
طبق اعلام مركز آمار فرانسه، تورم ماهانه این كشور در ماه نوامبر ۰.۱ درصد اندازه گیری شده است كه ۰.۲ درصد كمتر از تورم ماه سپتامبر است. شاخص بهای مصرف كننده ۱.۲ درصد در دوازده ماه منتهی به نوامبر و ۰.۱ درصد در ماه نوامبر اندازه گیری شده است.
متوسط نرخ تورم فرانسه در بازه زمانی ۱۹۵۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۴.۳۵ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به تورم ۱۸.۸ درصدی آوریل ۱۹۵۰ و پایین ترین تورم ثبت شده نیز مربوط به تورم منفی ۰.۷ درصدی ماه ژوئیه سال ۲۰۰۹بوده است.
از طرف دیگر رشد اقتصادی فرانسه در سه ماهه سوم امسال ۰.۳ درصد اندازه گیری شده كه نسبت به سه ماهه دوم امسال تغییری نكرده است. طی این مدت رشد مصارف خانوار از ۰.۲ درصد ماه قبل به ۰.۴ درصد و رشد مخارج دولتی به ۰.۵ دصرد رسیده است. فرانسه در این ماه ۰.۷ درصد بیشتر كالا و خدمات وارد كرده اما صادرات این كشور ۰.۱ درصد كاهش پیدا كرده است.
متوسط نرخ رشد اقتصادی فصلی فرانسه در بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۷۸ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد هشت درصدی سه ماهه سوم ۱۹۶۸ و پایین ترین رشد ثبت شده نیز مربوط به رشد منفی ۵.۳ درصدی سه ماهه دوم سال ۱۹۶۸بوده است.1398/09/09
15:02:01
5.0 از 5 امتیاز
4401
تگهای خبر: انرژی , تولید , خدمات , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات