همتی:

بازار ارز اینگونه نمی ماند

بازار ارز اینگونه نمی ماند به گزارش ساسان گستر رئیس كل بانك مركزی از كاهش 40 درصدی اضافه برداشت بانك ها آگاهی داد و اعلام نمود: با عنایت به ذخائر ارزی كشور و ارز صادراتی، انتظارات غیرواقعی كه در بازار ارز به وجود آمده و دلالی و سفته بازی به آن دامن زده پایدار نخواهد بود.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی اظهار نمود: علاوه بر اینكه از شروع سال بیشتر از ۱۰ میلیارد دلار ارز برای واردات كالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشكی توسط بانك مركزی تامین شده است، حدود ۱۵ میلیارد دلار نیز در قالب سامانه نیما برای واردات مواد اولیه واحدهای تولیدی و سایر كالاهای ضروری تامین شده است.
وی اشاره كرد: این روند با ادامه كوشش های صادركنندگان با قدرت ادامه خواهد یافت.
همتی افزود: طی دو هفته اخیر به دلایلی كه همگان برآن واقف هستند، انتظارات غیرواقعی در بازار ارز به وجود آمد و عموما در بعضی فضاهای دلالی و سفته بازی به آن دامن زده شد. اما با اطلاعاتی كه از این قابلیت ها، امكانات و ذخائر ارزی كشور و ارز صادراتی دارم این روند نمی تواند واقعی و پایدار باشد، چونكه تغییر خاصی در متغیرهای كلیدی اتفاق نیفتاده است.
رئیس كل بانك مركزی اشاره كرد: خبر بسیار امیدواركننده ای كه بانك ها در ماه های اخیر نیاز به نقدینگی كوتاه مدت خودرا عموما از بازار بین بانكی تامین می كند؛ پس اجازه برداشت بانك ها با بیشتر از ۴۰ درصد كاهش به رقم بسیار كمتری در مقایسه با رقم آن در یكسال گذشته رسیده است كه از مدیران بانك ها به خاطر این انضباط مالی و همراهی در اعمال سیاست های پولی بانك مركزی كه نهایتا در جهت كاهش نرخ تورم است تشكر می كنم.
او همینطور اعلام نمود: بانك مركزی برخلاف آنچه عنوان می شود هم اكنون برنامه ای برای انتشار اوراق مشاركت (ودیعه) ندارد.
منبع:

1398/09/12
14:37:13
5.0 از 5 امتیاز
3979
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات