پول اروپایی ها خرج چه چیزهایی می شود؟

پول اروپایی ها خرج چه چیزهایی می شود؟ ساسان گستر: حدود یك چهارم كل مخارج خانوارهای اروپایی مربوط به بخش مسكن بوده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، در سال ۲۰۱۸ شهروندان ساكن در كشورهای عضو اتحادیه اروپا ۲.۱ تریلیون یورو (معادل ۱۳ درصد كل تولید ناخالص داخلی كشورهای این منطقه) در بخش مسكن، آب و برق هزینه كرده اند تا بدین ترتیب بخش مسكن با اختصاص ۲۴ درصد از كل هزینه های مصرفی شهروندان اروپایی پیشتاز باشد. بعد از مسكن نیز حمل و نقل با ۱۳.۲ درصد كل مخارج، غذا و نوشیدنی با ۱۲.۱ درصد و فرهنگ با ۹.۱ درصد قرار دارند.
از طرف دیگر كمترین سهم از مخارج مصرفی در سال ۲۰۱۸ در سطح اتحادیه اروپا مربوط به آموزش با تنها ۱.۲ درصد بوده است و بعد از این بخش، ارتباطات با ۲.۳ درصد و سلامت با ۳.۹ درصد در رده های بعدی قرار دارند.
هم چنین در میان كشورهای مختلف شهروندان فنلاندی بیشتر از سایر كشورهای عضو اتحادیه اروپا مجبور شده اند در بخش مسكن هزینه كنند؛ به شكلی كه ۲۸.۵ درصد كل مخارج شهروندان فنلاندی در بخش مسكن بوده است.
دانمارك با ۲۸.۱ درصد، اسلواكی با ۲۷.۷ درصد، فرانسه با ۲۶.۳ درصد، انگلیس با ۲۶ درصد و سوئد با ۲۵.۹ درصد در رده های بعدی قرار دارند.
از طرف دیگر كمترین نسبت هزینه مسكن به كل مخارج در سطح اتحادیه اروپا مربوط به مالت با ۱۰.۳ درصد بوده است و بعد از این كشور، لیتوانی با ۱۵ درصد و قبرس با ۱۵.۱ درصد قرار دارند.
بگفته مركز آمار اتحادیه اروپا، بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ بخش مسكن همواره پرهزینه ترین قلم در سبد مخارج مصرفی شهروندان اتحادیه اروپایی بوده است. سهم این بخش از كل مخارج در مقایسه با ۱۰ سال پیش تنها در اسلواكی، مجارستان، آلمان، لتونی، مالت، قبرس، لهستان، سوئد و انگلیس كاهش و در سایر كشورها افزایش یافته است.
اتحادیه اروپا شامل ۲۸ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی، فنلاند، انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.
منبع:

1398/09/12
21:54:08
5.0 از 5 امتیاز
4405
تگهای خبر: تولید , هزینه
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات