روبات ها بلای جان كارمندان بانك!

روبات ها بلای جان كارمندان بانك! ساسان گستر: در نتیجه افزایش مشكلات مالی و تقویت نقش روبات ها در صنعت بانكی، میزان تعدیل نیرو در بانك ها افزایش شایان توجهی داشته است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بلومبرگ، در سال های اخیر كاهش رشد اقتصادی در سراسر جهان و ورود تكنولوژی های جدید به عرصه بانكی سبب شده است تا خیلی از بانك ها برای افزایش و حفظ رقابت پذیری خود مجبور به تعدیل نیرو شوند. در سال ۲۰۱۹ حدود ۷۸ هزار كارمند بانك در بیشتر از ۵۰ بانك بزرگ در سراسر جهان از كار خود بركنار شدند و انتظار می رود كه روند كاهش كاركنان بانكی در سال ۲۰۲۰ نیز ادامه داشته باشد.
ركورد تعدیل نیرو در بخش بانكی مربوط به سال ۲۰۱۵با ۹۱ هزار و ۴۴۸ نفر بوده است. امسال بانكهای اروپایی با اخراج ۶۳ هزار و ۵۰۰ نفر (معادل ۸۸ درصد كل تعدیل ها) در صدر بوده اند و بانكهای آمریكای شمالی (شامل آمریكا و كانادا) با ۷۷۰۰ تعدیل نیرو در رده بعدی قرار دارند. با عنایت به حركت اهسته نظام بانكداری در كشورهای آسیایی و آفریقایی به سمت بانكداری الكترونیك و روبات ها، تعدیل نیرو در این مناطق بسیار كمتر از كشورهای غربی بوده و حتی روند استخدام نیروهای جدید نسبت به سال قبل افزایش پیدا كرده است.
دویچه بانك آلمان بتازگی اعلام نموده است كه تا آخر سال ۲۰۲۲ در نظر دارد تا برای صرفه جویی ۸.۳ میلیارد دلاری در مخارج خود، حدود ۱۸ هزار نفر از كاركنانش را اخراج كند. بانك آمریكایی " مورگان استنلی" نیز اعلام نموده است كه به همكاری با ۱۵۰۰ نفر از كاركنان خود در سراسر جهان خاتمه خواهد داد. در طول شش سال اخیر در سراسر جهان ۴۲۵ هزار نفر از كارمندان بانك از كار خود اخراج شده اند.
راس مولد، معامله گر نمادهای بانكی در بورس لندن اظهار داشت: هر چند شرایط برای بانك ها بهتر شده است اما خیلی از آنها برای رقابت پذیر ماندن چاره ای جز حركت به سمت استفاده بیشتر از روبات ها و هوش مصنوعی ندارند. در سال ۲۰۲۰ اساسا شاهد تداوم روند تعدیل نیرو در بانكهای بزرگ خواهیم بود.

منبع:

1398/10/10
12:27:27
5.0 از 5 امتیاز
4496
تگهای خبر: آمریكا , بانك , تكنولوژی , دلار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات