افزایش تورم بزرگ ترین اقتصاد اروپا

افزایش تورم بزرگ ترین اقتصاد اروپا ساسان گستر: نرخ تورم آلمان به ۱.۵ درصد افزایش یافت.


به گزارش ساسان گستر به نقل از رویترز، به نظر می آید بعد از ماه ها اجرای سیاست محرك، نرخ تورم در بزرگ ترین اقتصاد اروپا به مسیر صعودی بازگشته است بگونه ای كه در دوازده ماه منتهی به دسامبر، نرخ تورم آلمان با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه دسامبر به ۱.۵ درصد رسید تا بیشتر از پیش به سطح هدف گذاری شده نزدیك شود.
این نرخ تورم كه بالاترین تورم ثبت شده چهار ماه اخیر آلمان به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تأثیر كاهش قیمت مواد غذایی قرار گرفته است. نرخ تورم در این بخش از ۲.۹ درصد در ماه آگوست به ۱.۳ درصد رسیده است. تورم در بخش انرژی منفی شده و به منفی ۱.۱ درصد رسیده است. بالاترین تورم های ثبت شده مربوط به مراقبت های درمانی با ۳.۲ درصد و رستوران و هتلداری با ۲.۱ درصد بوده است. با این وجود هنوز این نرخ فاصله بسیاری تا نرخ دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانك مركزی آلمان و اروپا دارد و برخی كارشناسان معتقدند احیانا كاهش بیشتر از پیش تورم هم وجود دارد.
سباستین وانكه، كارشناس اقتصادی در موسسه " كا اف و" اظهار داشت: نرخ تورم به مانند یك نفتكش بزرگ در محدوده یك درصدی لنگر انداخته است و توان حركت رو به جلو را ندارد، شاید حتی با عنایت به تضعیف فعالیتهای اقتصادی، در ماه های آینده تورم به زیر یك درصد هم سقوط كند.
نرخ تورم و نرخ رشد اقتصادی در سطح منطقه یورو، قربانی جنگ تجاری آمریكا و چین و هم چنین مسئله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شده اند. ماریو دراگی، رئیس سابق بانك مركزی اروپا از دولت های اروپایی خواسته است تا برای تقویت رشد اقتصادی و كمك به افزایش نرخ تورم، میزان مخارج خویش را بالا برند.
بر اساس ماهانه نرخ تورم آلمان در ماه سپتامبر به ۰.۶ درصد رسیده است تا اقتصاد این كشور بتواند كاملا از تورم ماهانه منفی كه در ماه آگوست به ثبت رسید، بیرون برود.
متوسط نرخ تورم آلمان در بازه زمانی ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۳۷ درصد بوده است كه بالاترین تورم ثبت شده مربوط به اكتبر ۱۹۵۱ با ۱۱.۵۴ درصد و كمترین تورم هم مربوط به ژوئن ۱۹۵۰ با منفی ۷.۶۲ درصد بوده است.

1398/10/15
18:59:06
5.0 از 5 امتیاز
4441
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات