پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهان

پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهان ساسان گستر: صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود خبر از كاهش رشد اقتصادی جهان نسبت به برآورد قبلی داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود اعلام نمود كه پیش بینی خودرا از متوسط رشد اقتصادی جهان امسال و سال آینده به ۲.۹ درصد و ۳.۳ درصد رسانده كه این ارقام در مقایسه با گزارش قبلی این نهاد بین المللی ۰.۱ درصد كمتر است.
انتظار می رود كه باتوجه به روند نامطمئن كنونی بر سر راه اقتصاد جهانی، نباید انتظار تقویت بیش از اندازه رشد اقتصادی جهان را داشته باشیم.
گیتا گوپیناث، كارشناس ارشد اقتصادی صندوق بین المللی پول در اطلاعیه ای اعلام نمود: هنوز معین نمی باشد كه اقتصاد جهانی نسبت به سال قبل تا چه حد بهبود پیدا كند. در بازارهای نوظهور هنوز ریسك های مشخصی وجود دارند كه تكلیف شان مشخص نشده است و در اقتصادهای توسعه یافته نیز انتظار نمی رود ارقام رشد نیرومندی به ثبت برسد.
صندوق بین المللی پول با اشاره به امضای فاز نخست توافق تجاری بین آمریكا و چین و پیروزی قاطع محافظه كاران در انگلیس اعلام نموده است كه حالا امید بیشتری به حل و فصل جنگ تجاری و مساله برگزیت وجود دارد اما هنوز هم ممكنست كه وقایع مربوط به این دو ریسك مهم برای اقتصاد جهانی به سمت مسیر غیرقابل پیش بینی قبلی بازگردد.
مقرر است انگلیس درانتها این ماه از اتحادیه اروپا بیرون رود اما هنوز برای تعیین آینده روابط دو طرف زود است.
با این وجود گوپیناث با آگهی نسبت به احتمال شكل گیری ریسك های بزرگ اظهار داشت: در صورتیكه نگاه ها به جنگ تجاری آمریكا و چین و برگزیت دوخته شده است، نباید احتمال پیدایش بحران های تازه را نادیده گرفت.
احتمال آغاز یك جنگ تجاری بین آمریكا و اتحادیه اروپا و مساله انتخابات ریاست جمهوری این كشور همچون ریسك هایی هستند كه می توانند در ادامه سال برای اقتصاد جهانی تعیین كننده باشند. این ریسك ها ممكنست موجب ایجاد نوسانات شدید در بازارهای مالی و نرخ بهره شوند.
منبع:

1398/11/01
17:30:03
5.0 از 5 امتیاز
3779
تگهای خبر: آمریكا , بازار
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات