سرپرست وزارت جهاد كشاورزی اعلام كرد؛

خسارت 750 میلیارد تومانی كشاورزان سیستان و بلوچستان

خسارت 750 میلیارد تومانی كشاورزان سیستان و بلوچستان به گزارش ساسان گستر سرپرست وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان، حدود ۷۵۰ میلیارد تومان به كشاورزان این منطقه به ویژه منطقه بلوچستان خسارت وارد كرده است.به گزارش ساسان گستر به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، عباس كشاورز ضمن اظهار همدردی با كشاورزان صدمه دیده در سیل در استان سیستان و بلوچستان درباره میزان خسارت این سیل در بخش كشاورزی اظهار داشت: حدود ۲۵ هزار هكتار از بخش زراعت در سیل این استان از بین رفته است و از این میزان ۱۰ هزار هكتار آن سبزی و صیفی آماده برداشت بوده است كه این مورد سبب شد تا خسارت ها سنگین شود.
كشاورز با تاكید بر اینكه ۷ هزار هكتار از باغات به خصوص باغات موز در این سیل از بین رفته است، افزود: بیشتر از ۴ هزار هكتار باغات در مناطق زرآباد و دشتیاری از بین رفته است و این باغات شامل باغات خرما و سایر محصولات بوده است.
وی در مورد خسارت در حوزه دام و طیور هم اظهار داشت: سیل ۸ هزار رأس دام را با خود برد كه ۹۳۰ رأس از آنها دام سنگین و مابقی آن دام سبك بوده است.
سرپرست وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه به بخش شیلات هم خسارت وارد شده است، اظهار داشت: ۲۵۰۰ هكتار از استخرهای پرورشی میگو بر اثر سیل تخریب شده است.
وی با اشاره به خسارت وارده در بخش زیربنایی، اظهار داشت: در سیل اخیر استان، قنوات، لوله كشی آب و شبكه های آبیاری تحت فشار هم خسارت دیده اند.
كشاورز خاطرنشان كرد: جهت بررسی میزان خسارت در سیل سیستان و بلوچستان ۴ اكیپ در زمینه آب و خاك، زراعت، دام و طیور و باغبانی به منطقه فرستاده شده و از شهرستان های مختلف سیل زده بازدید كردند تا اطلاعات دقیق خسارت را عرضه كنند.
ارسال ۱۵۰۰ تن خوراك دام به مناطق سیل زده
وی با اشاره به اینكه ۱۵۰۰ تن خوراك دام برای دام هایی كه در مناطق سیل زده هستند و به علوفه دسترسی ندارند، ارسال شده است، خاطرنشان كرد: در صورت ضرورت هم مجدداً خوراك دام به این مناطق ارسال خواهد شد و مشكلی در این حوزه و برای تأمین آن وجود ندارد.
كشاورز با اشاره به اینكه اقدامات اولیه هم از نظر بهداشتی در مورد دام هایی تلف شده هم انجام شده است، اظهار داشت: در صورت رها شدن و دفن نشدن دام های مرده، شاهد بیماری و شیوع آن در منطقه می بودیم كه كاملاً مدیریت شد.
ارسال بذر كشت بهاره به مناطق سیل زده
وی افزود: بذر برای كشت بهاره هم برای محصولات مورد احتیاج به اندازه كافی تدارك دیده شده كه بزودی ارسال خواهد شد.
كشاورز اظهار داشت: برنامه های خوبی برای بخش های مختلف در باغات، شیلات و آبیاری برنامه ریزی شده و این منطقه مستعد برای نباتات گرمسیری است.
وی افزود: در سه تا چهار ماه آینده برنامه اصلاح و جایگزینی باغات از بین رفته را با محصولات و نهاده های جدید تهیه خواهد شد و به باغداران در این بخش كمك خواهیم كرد.
سرپرست وزارت جهاد كشاورزی با تاكید بر اینكه دولت هم همراه مردم سیل زده این استان خواهد بود، اظهار نمود: مردم نگران نباشند دولت خسارت ها را جبران و به آنان كمك خواهد نمود.
وی اظهار نمود: در دولت پیشنهاد كرده ام برای مواردی كه از بین رفته جبران خسارت شود و همینطور نهاده های جایگزین را تأمین نماییم.

1398/11/01
21:43:45
5.0 از 5 امتیاز
4711
تگهای خبر: دولت , محصولات
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات