خریداران مسكن چقدر وام گرفتند؟

خریداران مسكن چقدر وام گرفتند؟ ساسان گستر: آمار بانك مركزی حاكی از آنست كه تسهیلات پرداختی بانك ها در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 30 درصد رشد داشته و از طرف دیگر كمتر از 20 هزار میلیارد تومان برای خرید مسكن، تسهیلات پرداخت شده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین آمار بانك مركزی، بانك ها در ۹ ماهه سال جاری ۶۲۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش های مختلف اقتصادی پرداخت كرده اند كه در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۴۴ هزار میلیارد تومان معادل ۲۹.۸ درصد رشد داشته است.
بر همین اساس، سهم تسهیلات پرداختی در چارچوب سرمایه در گردش به تمامی بخش های اقتصادی در ۹ ماهه سال جاری مبلغ بیشتر از ۳۴۰ هزار میلیارد تومان بوده كه ۵۴.۴ درصد از كل تسهیلات پرداختی را دربرمی گیرد.
این نوع تسهیلات در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۵۶ هزار میلیارد تومان معادل ۱۹.۷ درصد افزایش داشته و سهم تسهیلات پرداختی بابت تامین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در ۹ ماهه سال جاری معادل ۱۳۶ هزار میلیارد تومان بوده كه حاكی از تخصیص ۳۹.۸ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش تمامی بخش های اقتصادیست.
در همین مدت بیشتر از ۲۷۶ هزار فقره تسهیلات به بخش صنعت و معدن با میانگین پرداختی هر فقره ۶۹۰ میلیون تومان پرداخت شده و در بخش خدمات تعداد نیز حدود دو میلیون و ۶۴۹ هزار فقره تسهیلات با میانگین پرداخت هر فقره ۸۰ میلیون تومان پرداخت شده است.
این آمار نشان میدهد كه بیشترین تسهیلات پرداختی بانك ها در بخش خدمات و بعد از آن صنعت و معدن بوده است؛ به طوریكه ۲۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش خدمات و ۱۹۰ هزار میلیارد تومان در بخش صنعت و معدن پرداخت شده است.
كمترین تسهیلات را نیز در این مدت بخش مسكن و ساختمان به خود مختص كرده است و در مجموع در ۹ ماهه سال جاری ۳.۱ درصد از كل تسهیلات پرداختی بانك ها برای خرید مسكن مصرف شده است؛ در واقع كمتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای خرید مسكن پرداخت شده است.
منبع:

1398/11/06
22:00:28
5.0 از 5 امتیاز
4341
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات