اختتام اولین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۲ اخلالگر ارزی

اختتام اولین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۲ اخلالگر ارزی ساسان گستر: اولین جلسه رسیدگی به پرونده 12 اخلالگر ارزی امروز (دوشنبه) در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی موحدی آزاد اجرا شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، اولین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۲ اخلالگر ارزی در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به انتها رسید.
اسامی متهمان این پرونده و اتهامات آنها به شرح ذیل است:
متهم ردیف اول حمیدرضا مرادی فرزند هدایت، متهم ردیف دوم محمد نایینی تهرانی فرزند ابراهیم، متهم ردیف سوم امیر خسرو اعلایی فرزند میر عطاالله و متهم ردیف چهارم سعید علیزاده فرزند علی متهم به مشاركت در بی نظمی در نظام ارزی به صورت عمده بوسیله خرید و فروش ارز دولتی به مبلغ ۱۱ میلیون دلار در بازار آزاد و كسب منفعت به میزان ۶۱ میلیارد تومان هستند.
متهم ردیف پنجم فلاح اشتری فرزند احمد متهم است به معاونت در بی نظمی در نظام ارزی صورت گرفته بوسیله تسهیل وقوع جرم و همین طور مشاركت در بی نظمی در نظام ارزی به صورت عمده بوسیله خرید و فروش غیر قانونی ارز به مبلغ ۲۳۸ میلیون دلار و كسب منفعت به میزان دو میلیارد تومان.
متهم ردیف ششم علی اصغر علیزاده متهم به معاونت در بی نظمی در نظام ارزی و تسهیل وقوع جرم و جا به جایی وجوه و فروش ارز و حساب سازی برای شركت میعاد سازان مهر كیش است.
متهم ردیف هفتم پویا كریمی فرزند علی متهم به معاونت در بی نظمی در نظام ارزی بوسیله تسهیل وقوع جرم و فروش ارز دولتی و جابه جایی وجوه حاصل از ارز فروخته شده است.
متهم ردیف هشتم علی اكبر سلطان علیان كه وكیل دادگستری بوده متهم است به معاونت در بی نظمی در نظام ارزی صورت گرفته بوسیله تهیه مقدمات جرم و شناسایی بانكهای عامل و معرفی متهمین به بانكهای عامل.
متهم ردیف نهم ركسانا سپهری زاده متهم است به معاونت در بی نظمی در نظام ارزی بوسیله تهیه مقدمات جرم و ایجاد تغییرات در شركت های صوری خریداری شده توسط متهمین است.
متهم ردیف دهم شیوا شاهین فر فرزند غلامرضا متهم به معاونت در بی نظمی در نظام ارزی بوسیله تهیه مقدمات جرم و معرفی خود بعنوان مدیر عامل شركت شهاب سفید خلیج فارس قشم و حضور در بانك ها و ستاندن دسته چك و تحویل آن به متهمین است.
متهم ردیف یازدهم شركت تضامنی لیلا میرزایی و شركا است كه این شخصیت حقوقی متهم به مشاركت در بی نظمی در نظام ارزی بوسیله خرید و فروش ارز به مبلغ ۲۳۸ میلیون دلار و كسب منفعت به میزان ۲ میلیارد تومان است.
متهم ردیف دوازدهم شركت میعادسازان كیش به نمایندگی سید هادی حسینی متهم به مشاركت در بی نظمی در نظام ارزی است.
طبق اظهارات قاضی موحدی آزاد، جلسه بعدی این دادگاه، شنبه ۱۲ بهمن ساعت ۱۳ برگزار می شود.
منبع:

1398/11/07
20:33:11
5.0 از 5 امتیاز
4560
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , خرید و فروش
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات