معاون سازمان خصوصی سازی خبر داد:

آغاز واریز سود سهام عدالت از اسفند

آغاز واریز سود سهام عدالت از اسفند به گزارش ساسان گستر معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: تلاش ما این است از اوایل اسفند ماه پرداخت سود سهام عدالت را آغاز و تا آخر سال این سود را برای تمامی مشمولان واریز نماییم.به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان خصوصی سازی، حسن علایی تصریح كرد: ۴۹ شركت در سبد سهام عدالت هستند كه از این تعداد ۳۵ شركت بورسی و ۱۴ شركت غیربورسی هستند.
معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی اضافه كرد: به استناد قانون تجارت، سال مالی تمام این شركتها منتهی به ۲۹ اسفند هر سال است. ازاین رو مجمع عمومی این شركتها تا ۴ ماه پس از سال مالی یعنی تیرماه هر سال برگزار می گردد و شركتهای بورسی به استناد قانون بورس اوراق بهادار ۸ ماه از این تاریخ فرصت دارند سود سهام را واریز نمایند. یعنی اگر در تیرماه مجمع عمومی شركتها برگزار گردد تا آخر اسفند فرصت پرداخت سود دارند.
وی افزود: بر این اساس، پیگیری های لازم از این شركتها در حال انجام می باشد تا سود مربوط به كلیه شركتهای سهام عدالت وصول شود و تلاش ما این است از اوایل اسفند ماه پرداخت سود سهام عدالت را آغاز و تا آخر سال این سود را با تمامی مشمولان تسویه نماییم.
علایی با اشاره به این كه هم اكنون نمی توان برآورد دقیقی از میزان سود سهام عدالت پرداختی به مشمولان امسال داشت، اظهار داشت: در سال ۹۵ به ازای هر سهم یك میلیون تومانی، ۱۵۰ هزار تومان سود پرداخت شده است و در سال ۹۶ هم به این میزان سهام ۱۷۵ هزار تومان سود تعلق گرفته است. بر این اساس پیشبینی می شود این رقم برای سال جاری بیشتر از سالهای گذشته باشد.
وی با بیان این كه مشمولان سهام عدالت كسانی هستند كه ثبت نام قطعی آنها انجام شده و اطلاعاتشان در سامانه سهام عدالت وجود دارد، اذعان داشت: بر این اساس شمار مشمولان این سهام بالغ بر ۴۹ میلیون و ۱۵۴ هزار نفر هستند كه البته رقم سهام آنها متفاوت می باشد كه بسته به ارزش سهام هر فرد، این مشمولان سود دریافت خواهند كرد.
معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: اولویت پرداخت سود سهام عدالت با مددجویان كمیته امداد و سازمان بهزیستی است و پس از آن سایر مشمولان، سود این سهام را دریافت خواهند كرد.
وی با اشاره به این كه هم اكنون ۵ میلیون نفر شماره شبای بانكی خویش را برای دریافت سود اعلام نكرده اند، اضافه كرد: مشمولان برای دریافت سود باید با رفتن به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir شماره شبای بانكی خویش را در این سامانه درج كنند.

1398/11/08
09:00:41
5.0 از 5 امتیاز
4344
تگهای خبر: ارز , بانك , تجارت , سهام
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات