ادعاهای ترامپ، داد برنده نوبل اقتصاد را درآورد

اشتیگلیتس خطاب به ترامپ: دروغ نگو!

اشتیگلیتس خطاب به ترامپ: دروغ نگو! ساسان گستر: جوزف اشتیگلیتس اظهار داشت كه داده های ترامپ با واقعیت های موجود اقتصاد آمریكا همخوانی ندارد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از یاهو فاینانس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا بتازگی در سخنان خود در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد گفته بود كه اقتصاد آمریكا در دوران ریاست جمهوری وی منافع بی شماری به طبقه متوسط رسانده است. با این وجود این اظهارات هم اكنون با انتقاد جوزف اشتیگلیتس، برنده جایزه نوبل اقتصاد روبه رو شده است. وی با بیان این كه ترامپ درباب عملكرد خود اغراق كرده است اظهار داشت: داده سازی های ترامپ با واقعیات همخوانی ندارد.
ترامپ در اجلاس داووس گفته بود كه نرخ بیكاری در كمترین سطح تاریخ خود قرار دارد و هعیچ كس مانند طبقه متوسط از شرایط فعلی منفعت نبرده است. اشتیگلیتس با اشاره به اینكه در سه سال اخیر امید به زندگی در میان آمریكایی ها كاهش یافته است اظهار داشت: افزایش خودكشی و تمایل به مصرف مواد مخدر و الكل در میان مردم آمریكا به ما می گوید كه تصویر اقتصاد به آن قشنگی كه ترامپ می گوید هم نیست.
این استاد اقتصاد دانشگاه كلمبیا كه در سال ۲۰۰۱ برنده جایزه نوبل اقتصاد شد اظهار داشت: یك مساله قابل توجه این است كه سرعت افزایش دستمزدها در مقایسه با كاهش نرخ بیكاری خیلی پایین بوده است و كسری بودجه ما نیز در حال رسیدن به یك تریلیون دلار است. احیانا با نزدیك تر شدن به موعد انتخابات ریاست جمهوری شاهد افزایش اغراق های ترامپ از وضعیت اقتصاد آمریكا خواهیم بود.
جو بایدن، معاون اول دولت اوباما و یكی از اصلی ترین رقبای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امسال نیز اظهار داشت: طبقه متوسط دارد كشته می شود. در جایی كه من زندگی می كنم برای مردم مهم نیست كه شاخص " داو جونز" ( اصلی ترین شاخص بورس وال استریت) در چه وضعیتی است؛ برای آنها مهمست كه شرایط اقتصادی خودشان چگونه است.
اشتیگلیتس هم چنین با انتقاد از سخنان ترامپ كه آمریكا را بهترین مقصد سرمایه گذاری خارجی در جهان دانسته بود اظهار داشت: او با به راه انداختن جنگ تجاری با شركای بزرگ ما و نادیده گرفتن قواعد تجاری، سیگنالی متضاد با سخنان خود به سرمایه گذاران می فرستد.
منبع:

1398/11/10
23:44:22
5.0 از 5 امتیاز
4484
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات