اعتراف وزیر خزانه داری آمریكا به تحقق نیافتن رشد هدف گذاری شده

اعتراف وزیر خزانه داری آمریكا به تحقق نیافتن رشد هدف گذاری شده ساسان گستر: استیون منوچین گفت احیانا رشد اقتصادی امسال آمریكا زیر سه درصد باقی خواهد ماند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از لو فیگارو، استیون منوچین با اشاره به مشكلات پیش آمده برای شركت بوئینگ درباب تولید هواپیمای مدل ۷۳۷ پیش بینی نمود كه نرخ رشد تولید ناخالص داخلی آمریكا در سال ۲۰۲۰ زیر سه درصد باقی بماند. وی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت پیش آمده اظهار داشت كه بوئینگ یكی از بزرگ ترین صادركنندگان در آمریكا است و وضعیت آن برای اقتصاد این كشور اهمیت زیادی دارد.
وزیر خزانه داری آمریكا هم چنین ضمن اشاره به شیوع گسترده ویروس كرونا در چین و دیگر كشورها اظهار داشت كه این ویروس اساسا بر روی رشد اقتصادی چین، جهان و هم چنین آمریكا تاثیر خواهد گذاشت. منوچین اضافه كرد: در سال ۲۰۱۹ اقتصاد ما ۲.۳ درصد رشد كرد و انتظار داریم كه این رشد امسال افزایش پیدا كند هر چند كه احیانا در سطحی كمتر از سه درصد باقی بماند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود دموكرات ها را مقصر اصلی افزایش كسری بودجه آمریكا دانست و اضافه كرد: دموكرات ها می خواهند به طرز خطرناكی پول بیشتری را خرج كنند اما به رسانه ها می گویند لایحه كاهش مالیاتی مسئول اصلی این وضعیت است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا كه برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده حساب ویژه ای بر روی مسائل اقتصادی باز كرده است عملكرد اقتصادی این كشور در دوران ریاست جمهوری خودرا برترین عملكرد اقتصادی در طول تاریخ خوانده است. اقتصاد آمریكا دوازدهمین سال متوالی رشد مثبت را جشن می گیرد كه در طول تاریخ بی سابقه است.
لازم به ذكر است متوسط رشد اقتصادی فصلی آمریكا در بازه زمانی ۱۹۴۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۲۱ درصد بوده است كه بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۱۶.۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۶۷ و كمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه نخست سال ۱۹۵۸ با منفی ۱۰ درصد بوده است. قرار گرفتن نرخ رشد اقتصادی در محدوده كمتر از سه درصد موجب افزایش نگرانی ها از لطمه پذیری اقتصاد آمریكا در صورت بروز یك بحران جهانی دیگر نظیر ركود بزرگ اقتصادی سال ۲۰۰۸ شده است.1398/11/19
22:15:54
5.0 از 5 امتیاز
4225
تگهای خبر: آمریكا , تولید , شركت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات