جزئیات اولویت های بازرسی از بازار كالاهای اساسی

جزئیات اولویت های بازرسی از بازار كالاهای اساسی به گزارش ساسان گستر معاون سازمان حمایت با تشریح جزئیات اولویت های بازرسی از بازار كالاهای اساسی در هفته آینده اظهار داشت: شكر، دام زنده و گوشت، جوجه یك روزه، انواع لاستیك در صدر بازرسی سازمانهای صمت استانها قرار دارد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان سید جواد احمدی با تشریح جزئیات اولویت های بازرسی از بازار كالاهای اساسی در هفته آینده اظهار داشت: بر مبنای تصمیم گیری های صورت گرفته توسط ستاد كارگروه تنظیم بازار، اولویت های بازرسی برای بازرسان در هفته آینده تعیین شده كه بر اساس آن، شكر، دام زنده و گوشت با عنایت به شرایط بازار و افزایش تقاضا در اولویت قرار گرفته اند.

معاون سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اضافه كرد: بر این اساس، كالاهای شكر، دام زنده و گوشت، جوجه یك روزه، لاستیك (كامیون، اتوبوس، پژو، پراید) در صدر بازرسی های بازرسان قرار دارد و این امر سبب شده تا به جهت افزایش تقاضا، اولویت های بازرسی در ارتباط با این كالاها، تعیین شود.

وی تصریح كرد: حضور بازرسان در بازار طی هفته های گذشته، آرامشی را در بازار حاكم و روند كالارسانی به بازار را نسبت به گذشته، تسهیل كرده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینكه این اقدامات نظارتی با هدف پیشگیری از اقدامات برخی افراد سودجو برای اختلال در شبكه توزیع و انتفاع سود بیشتر اجرا می شود، بیان داشت: سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها در اجرای وظایف و مسئولیت های قانونی نظارت، بازرسی و برخورد با تخلفات واحدهای توزیعی، تولیدی، خدماتی و… و. از فروردین ماه تا آخر آذرماه سالجاری با بازرسی های مرتبط، گسترده و هدفمند و هماهنگی با دیگر دستگاه های مرتبط، تعداد ۱۵ هزار و ۱۴۶ واحد تولیدی و عرضه كننده روغن موتور و لاستیك خودرو را مورد بازرسی قرار دادند كه در نتیجه تعداد ۲۹۳۳ واحد متخلف، شناسایی و به همراه پرونده های تخلف به ارزش ۶۵.۴۲۴.۸۶۴.۵۳۸ ریال برای صدور رأی به شعب تعزیرات حكومتی در سراسر كشور ارسال شده است.

احمدی اضافه كرد: طی همین مدت، ۲۳۰ هزار و ۳۸۱ هزار بازرسی از سطح واحدهای عمده و خرده فروشی میوه و تره بار در سطح كشور توسط بازرسین سازمان ها و مجامع امور صنفی انجام شده كه از مجموع پرونده های تخلف متشكله ۱۴ هزار و ۵۴۴ هزار فقره پرونده به ارزش بیشتر از ۱۱۰ میلیارد ریال برای میوه و تره بار تنظیم و به منظور رسیدگی به تعزیرات ارسال شد.

گفتنی است: طی همین مدت، به منظور كنترل و تنظیم بازار قند و شكر جمعاً تعداد ۱۱۲ هزار و ۳۸۰ مورد بازرسی در سطح كشور انجام شده كه حاصل آن تشكیل ۵ هزار و ۸۰۳ فقره پرونده تخلف به ارزش ۱۶۶ میلیارد و ۳۹۴ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۱۰۵ ریال است.

1398/11/23
20:14:52
5.0 از 5 امتیاز
4046
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , توزیع
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات