نگرانی رئیس بانك مركزی آمریكا از نتایج كرونا

نگرانی رئیس بانك مركزی آمریكا از نتایج كرونا ساسان گستر: جروم پاول آگهی داد كه نتایج ویروس كرونا بر روی اقتصاد جهانی سایه افكنده است.


به گزارش ساسان گستر به نقل از بیزینس اینسایدر، تابحال ویروس كرونا حدود ۴۳ هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا كرده و جان بیشتر از ۱۱۰۰ نفر را گرفته است. با تداوم روند توقف كارهای تجاری در چین در نتیجه شیوع این ویروس، رئیس بانك مركزی آمریكا نسبت به نتایج این ویروس بر اقتصاد جهانی آگهی داده و گفته است فدرال رزرو از نزدیك این وضعیت را كه ممكنست موجب بی نظمی در كارهای اقتصادی چین و دیگر نقاط جهان شود زیر نظر گرفته است.
پاول كه ماه گذشته هم زمان با آغاز روند شیوع این ویروس گفته بود نتایج سنگینی در انتظار اقتصاد جهانی خواهد بود؛ گفته است هنوز برای تعیین دقیق خسارت وارد شده بر اقتصاد جهانی زود است اما دست كم در كوتاه مدت می توان مطمئن بود كه شاهد كاهش رشد اقتصادی در چین و كشورهای همسایه آن باشیم.
پاول كه از زمان جنگ تجاری با چین در فوریه ۲۰۱۸ مشغول ثبات بخشی به اقتصاد آمریكا در عرصه كلان بوده است حالا باتوجه به كاهش رشد اقتصادی آمریكا و بی نظمی در تجارت با چین بعنوان بزرگ ترین شریك تجاری این كشور، تصمیم دشواری برای كاهش دادن یا حفظ نرخ بهره در سطح فعلی پیش روی خود دارد. تخمین زده می شود در نتیجه جنگ تجاری حدود ۴۶ میلیارد دلار خسارت به اقتصاد آمریكا وارد شده باشد.
دست كم در ۲۵ كشور جهان گزارش هایی از مشاهده بیماران مبتلا به كرونا مخابره شده است اما كانون اصلی بیماری در شهر ووهان در استان هوبی است. این استان یكی از اصلی ترین قطب های تولید فولاد و خودرو در چین شمرده می شود.
انتظار می رود روند تعطیلی فعالیت شركت های خارجی در چین دست كم تا سه روز دیگر ادامه داشته باشد. شركت اپل نیز اعلام نموده ۱۰ درصد كاركنان خودر ا از چین خارج خواهدنمود. وزارت برنامه ریزی چین اختیار لازم برای تعیین زمان شروع مجدد فعالیت ها را به مقامات محلی تفویض كرده است.




منبع:

1398/11/24
01:41:07
5.0 از 5 امتیاز
4226
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات