در گزارش ساسان گستر اعلام شد

افزایش 5 هزارتومانی قیمت دام زنده

افزایش 5 هزارتومانی قیمت دام زنده ساسان گستر: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینكه تصویب طرح خرید تضمینی گوشت سبب افزایش 5 هزارتومانی قیمت دام زنده شد، از تاخیر وزارت صمت در ابلاغ طرح انتقاد نمود.سید احمد مقدسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه تابحال دولت خرید تضمینی گوشت از تولیدكنندگان داخلی را شروع نكرده است، اظهار داشت: زمانی كه این طرح مصوب شد قیمت دام زنده سنگین كه در بازار به كیلویی ۲۳ هزار تومان رسیده بود به حدود ۲۷ هزارتومان افزایش یافت.
وی اشاره كرد: این قیمت هنوز ۴ هزار و ۷۰۰ تومان با نرخ تمام شده تولید فاصله دارد.
رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران كشور افزود: متأسفانه مسئولان وزارت صمت به سبب اینكه توانایی كنترل بازار را ندارند و نگران هستند كه قیمت گران شود هنوز خرید گوشت را به شركت پشتیبانی امور دام ابلاغ نكردند این در حالیست كه دامداران در زیان هستند و ادامه روند فعلی روی تولید در سال آینده تأثیر گذار خواهد بود.
مقدسی با اشاره به اینكه محدود كردن صادرات در شرایط فعلی تأثیری روی بازار ندارد، اظهار داشت: بگفته خود مسئولان تا برج ۹ امسال ۱۱۷ هزارتن گوشت وارد شده كه چندین برابر نیاز بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی كره، گفت: این اتفاق بسیار خوبی بود چونكه بیشتر از نیاز كره وارد می شد و تولیدكنندگان داخلی قادر به رقابت با آن نبودند.

1398/11/25
14:09:24
5.0 از 5 امتیاز
3981
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , دولت
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات