مخالف كلیات بودجه ۹۹

حاجی بابایی: مجلس دهم برای كمك به دولت زیر بار بودجه ۹۹ نرود

حاجی بابایی: مجلس دهم برای كمك به دولت زیر بار بودجه ۹۹ نرود ساسان گستر: یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مخالفت با كلیات بودجه ۹۹ اظهار داشت: نمایندگان یا به كلیات بودجه رای ندهند یا به سه دوازدهم آن رای بدهند. نكند مجلس بعدی بیاید و ما را به خیانت متهم كند.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در مخالفت با كلیات بودجه ۱۳۹۹ اظهار نمود: عدم شفافیت، عدم عدالت اجتماعی و نداشتن چهره روشنی از اشتغال زایی و همینطور مغایرت با اسناد بالادستی بخصوص برنامه ششم توسعه از خصوصیت های بودجه ۹۹ است. نمایندگان بدانند چه چیزی را مصوب می كنند.
این عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: مجلس علاوه بر مالیات ها و درآمدهای لایحه دولت ۲۷ هزار میلیارد تومان مالیات را افزایش داده است، ۴۰ هزار میلیارد تومان از محل سقف بودجه اضافه شده است اما سقف بودجه شفاف نیست.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان این كه حقوق كاركنان در بودجه ۹۹ ناعادلانه است، اظهار داشت: دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان كف حقوق در نظر گرفته شده است، یعنی دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان با ۱۵ درصد افزایش، دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود و این یعنی ظلم. ظالمانه است كه به كسی كه ۲۰ میلیون حقوق می گیرد ۱۵ درصد اضافه نماییم و به آن كسی كه ۳ میلیون تومان حقوق می گیرد هم ۱۵ درصد. مجلس زیر بار این ظلم نرود.
حاجی بابایی در انتقاد از كلیات بودجه ۹۹ و نظام رتبه بندی معلمان اظهار داشت: ای كاش نظام رتبه بندی برای معلمان اجرا نمی شد. مقرر است ۵۰ درصد به حقوق كارمندان اضافه شود و نظام رتبه بندی مانع این افزایش حقوق برای معلمان شده است نظام رتبه بندی را حذف كنید و همان ۵۰ درصد را به بازنشستگان و معلمان اضافه كنید.
این عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی مدعی عدم شفافیت در بودجه ۹۹ شد و ابراز عقیده كرد: پتروشیمی ها در بودجه شفاف نیست، با ادغام یارانه ها و كمك معیشتی به ۷۶ میلیون نفر، چه بر سر دولت و ملت خواهیم آورد. مجلس برای كمك به دولت زیر بار این بودجه نرود. ما نمی خواهیم برای دولت مشكل ایجاد نماییم سه ماه دیگر نمایندگان جدید در همین كرسی ها می نشینند و از بودجه ۹۹ انتقاد می كنند.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: یا به كلیات بودجه رای ندهید و یا به سه دوازدهم آن رای بدهید و آنرا به كمیسیون بفرستید تا باردیگر بررسی شود. این بودجه به درد مردم نمی خورد، مجلس بعدی بیاید و مصوب كند. نكند مجلس دهم به خیانت متهم بشود. این بودجه هیچ معجزه ای در سال آینده ایجاد نخواهد كرد. نفت، مالیات و منابع درآمدی آن معین نمی باشد.
حاجی بابایی درانتها مخالفت خود با بودجه ۹۹ اظهار نمود: ۲۷ هزار میلیارد تومان مالیات ها را افزایش داده ایم و این یعنی حلق مردم را بیشتر فشرده ایم، این كار نباید توسط مجلس صورت می گرفت مردم با وضعیت وخیم جامعه رای داده اند، اما نمایندگان بدانند كه هر اتفاقی كه در سال آینده بیفتد مسئول اصلی آن هستند.1398/12/05
14:08:23
5.0 از 5 امتیاز
3933
تگهای خبر: اشتغال , پتروشیمی , دولت , مجلس
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات