نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی:

ایستگاه راه آهن قزوین باید به اداره كل ارتقا یابد

ایستگاه راه آهن قزوین باید به اداره كل ارتقا یابد به گزارش ساسان گستر نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایستگاه راه آهن قزوین باید به اداره كل ارتقا یافته ومستقل اداره شود تا بتواندجوابگوی نیازهای ترانزیتی در جابجایی كالا و مسافر در شرایط جدید باشد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، لطف الله سیاهکلی در مراسم افتتاح خط دوم راه آهن قزوین به کرج که روز پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رئیس جمهوری شروع شد در محل ایستگاه راه آهن قزوین تصریح کرد: ایستگاه راه آهن قزوین بسیار قدیمی است و همچنان به استان زنجان وابستگی دارد که باید این مورد بررسی شود. وی بیان نمود: ایستگاه راه آهن قزوین باید به اداره کل ارتقا یافته و مدیریت واحد و مستقل داشته باشد تا بتواند جوابگوی نیازها باشد. سیاهکلی خاطرنشان کرد: قزوین یک استان استثنایی از نظر موقعیت جغرافیایی و راه های مواصلاتی است و با ارتباط با چند استان مهم کشور ظرفیت آنرا دارد که به هاب لجستیک منطقه تبدیل گردد.
وی افزود: ادامه متروی هشتگرد به قزوین از دیگر مطالبات استان است که می تواند به طرح های توسعه شبکه ریلی و جاده ای هم کمک نماید و با جدیت پیگیر آن هستیم. نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز که لجستیک کشوری نداریم استان قزوین با ظرفیت های جاده ای، ریلی، آی، سی، تی و آی تی می تواند نقش هاب لجستیک را ایفا کند. وی اظهار داشت: نزدیکی قزوین به بندر انزلی از دیگر ظرفیت هایی است که می تواند در ایجاد هاب لجستیک برای ما مهم باشد که از وزیر راه و شهرسازی و مدیر راه آهن انتظار داریم در این راه همراه ما باشند تا قزوین به جایگاه واقعی خود برسد. سهم آب استان قزوین ناچیز است سیاهکلی به مشکل کمبود سهم آب آشامیدنی و کشاورزی هم اشاره نمود و تصریح کرد: بسیار تمایل داشتم در حضور رئیس جمهور چالش های آبی استان را مطرح کنم تا رئیس قوه مجریه کشور بدانند استان ما در مجاورت سرچشمه های شاهرود و الموت هیچ بهره ای از این نعمت خدادادی ندارد و با چالش روبروست.
وی اظهار داشت: تنها استانی هستیم که همه آب مورد نیاز شرب آن از آب های زیرزمینی تأمین می شود و این روش چالش های زیادی برای ما بوجود آورده و خواهد نمود و باید بتوانیم از ظرفیت های رودخانه ها و سرچشمه های استان برخوردار شویم. سیاهکلی افزود: رودخانه الموت به سد منجیل می رود و هر چند سرشاخه ها خوب عمل کردند ما در الموت و طارم از آب سرشاخه ها محروم هستیم در حالیکه بهترین برف آب ها را داریم که وارد سد طالقان می شوند و ما آب چاه مصرف می نماییم که کیفیت خوبی ندارد و سنگین است. جذب سرمایه گذار خصوصی برای اجرای طرح های آبی نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم اکنون چند سرمایه گذار داخلی و خارجی برای اجرای طرح های ریلی و آبی داریم و قادریم بدون اعتبار دولتی این طرح ها را اجرا نماییم و کافی است با همکاری وزارت نفت به متقاضی سرمایه گذاری فقط مشتقات نفتی بدهند تا کارها صورت گیرد.
وی اظهار داشت: مردم شهرستان آبیک از بی آبی و کم آبی در رنج هستند و ما وظیفه داریم برای حل این چالش جدی وارد کار شویم و مشکلات را حل نماییم. سیاهکلی از افتتاح خط دوم راه آهن قزوین به کرج هم بعنوان پروژه ای تأثیرگذار در جابجایی کالا و مسافر یاد کرد و از دست اندر کاران اجرا تشکر و قدردانی کرد.


منبع:

1399/03/30
12:04:37
5.0 از 5 امتیاز
2461
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات