اجرای وعده به بازنشسته ها

اجرای وعده به بازنشسته ها به گزارش ساسان گستر پس از مدت ها رایزنی و وعده هایی كه در ارتباط با همسان سازی حقوق بازنشسته ها از مهر ماه سال جاری داده شده بود سرانجام با پیشنهاد مطرح شده از جانب هیات دولت موافقت شده و بزودی در ارتباط با متناسب سازی حقوق بازنشسته ها تا ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم تراز اقدام خواهد شد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، طبق ماده (۳۰) قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به ایجاد شرایط مناسب و عدالت در پرداخت ها به بازنشستگان است؛ به صورتی که با برسی جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت ها، رفع تبعیض و متناسب سازی دریافت ها و برخورداری از امکانات شاغلان، بازنشسته ها و مستمری بگیران کشوری و لشگری سنوات مختلف را انجام دهند.
بر این اساس طی بودجه های سنواتی در ارتباط با ترمیم حقوق بازنشسته ها تأمین منابع صورت گرفت که برای سالجاری حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پیشبینی شد.
اما جلسات بسیاری بین نمایندگان بازنشستگان و سازمان برنامه و بودجه برگزار گردید تا اینکه از چندی قبل نوبخت- رئیس سازمان برنامه و بودجه- اعلام نمود که مقرر است همسان سازی حقوق بازنشسته ها تا ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان هم تراز صورت گیرد. البته وعده داده شد که از آغاز مهر ماه همسان سازی حقوق اجرایی شود.
اما به تازگی هیات دولت با مبحث مربوط به همسان سازی حقوق بازنشسته ها موافقت و آنرا به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کردند. این در شرایطی است که طبق مصوبه هیات دولت صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مکلف شدند علاوه بر امتیازات شغلی از محل منابع داخلی و سایر منابع حاصل از سرمایه گذاری های خود و همینطور منابعی که در بودجه پیشبینی شده نسبت به برقراری عدالت در نظام پرداخت و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش خود با ۹۰ درصد میانگین حقوق مشمول کسور بازنشستگی شاغلین هم طبق مشترک صندوق متناسب با سنوات خدمت از نیمه دوم سال اقدام نمایند.
بر این اساس افزایش حقوق بازنشسته ها باید به نحوی صورت گیرد که حقوق بازنشستگان هر طبقه بیشتر از میانگین دریافتی از محل حقوق مشمول کسور بازنشستگی شاغلین هم طبقه مشترک صندوق متناسب با سنوات خدمت نشود.
بر این اساس سازمان برنامه و بودجه هم به تازگی مصوبه دولت در ارتباط با متناسب سازی حقوق بازنشستگان را ابلاغ کرده و نوبخت طی این ابلاغیه به صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح تاکید کرده است که نسبت به متناسب سازی حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران تحت پوشش بر اساس ۹۰ درصد میانگین حقوق مشمول کسور بازنشستگی شاغلان هم طبقه متناسب با سنوات خدمت اقدام خواهد شد که این سازمان هم بر مبحث نظارت خواهد نمود.
در حالی همسان سازی حقوق از مهر ماه آغاز خواهد شد که زمان اجرای کامل این مصوبه به صورت کامل مشخص نشده اما چندی قبل انصاری -رئیس سازمان اداری و استخدامی-گفته بود که در صورتیکه تأمین اعتبار به صورت کامل صورت نگیرد، امکان دارد همسان سازی در دو مرحله شش ماهه انجام و یکسال به طول انجامد.
در ارتباط با ترمیم حقوق بازنشسته ها امسال حداقل حقوق پرداختی به آنها، دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان که معادل حداقل پرداختی به شاغلان است.1399/07/04
20:31:46
5.0 از 5 امتیاز
1376
تگهای خبر: دولت , سرمایه گذاری
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات