از پنجم بهمن

تراكنش های بدون كد ملی یا شناسه ملی ممنوع

تراكنش های بدون كد ملی یا شناسه ملی ممنوع معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی از عدم پذیرش تراکنش های بدون کد ملی یا شناسه ملی از پنجم بهمن اطلاع داد.


به گزارش ساسان گستر به نقل از ایسنا، مهران محرمیان ضمن اشاره به این مورد که برای اشخاص حقیقی، «کد ملی» و برای اشخاص حقوقی، «شناسه ملی» آنها، «کد شهاب» قلمداد می شود، تصریح کرد: از پنجم بهمن سال جاری، تمام تراکنش های بدون کد شهاب در «ساتنا» برگشت می خورند. این اقدام تاثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک ها و موسسات اعتباری موجود است، نخواهد داشت و صرفاً حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند، متاثر خواهد نمود.
وی درمورد شناسایی هویت تراکنش های بانکی اظهار داشت: در جهت اجرای قانون از چند سال قبل به دنبال آن بودیم که از هویت تمام تراکنش های بانکی مطمئن شویم و بتوانیم از انجام تراکنش هایی که معلوم نیست به کدام شخص حقیقی یا حقوقی مربوط هستند، جلوگیری نماییم و در این حوزه، تابحال فعالیت ها و اقدامات زیادی بخصوص در تعامل با سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت شرکت ها، وزارت کشور و سایر نهادهای ذی ربط انجام شده است.
محرمیان با اشاره به اینکه با زحمات همکاران در شبکه بانکی مقدمات اجرای کامل قانون فراهم گشته است، خاطرنشان کرد: در صورتیکه تراکنش ساتنای هموطنان برگشت داده شد، می توانند مشکل را از راه بانک مبدا پیگیری و بانک موظف به راهنمایی و همکاری برای حل مشکل است.
معاون بانک مرکزی تصریح کرد: با عنایت به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان تعیین شده تمدید نخواهد شد.
منبع:

1399/10/23
12:48:46
0.0 از 5 امتیاز
669
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات