سهم صادرات خودرو برای فرانسوی ها

سهم صادرات خودرو برای فرانسوی ها به گزارش ساسان گستر، به نقل از خودرونگاران در سال ۲۰۱۶ میلادی، فرانسه به روند پسرفت خود در صنعت خودرو ادامه داد. در این سال این كشور فقط توانست سهم ۱/۸ درصد از ارزش و ۲/۹ درصد از تعداد صادرات جهانی خودروهای سواری بنزینی را به خود اختصاص دهد.


مقایسه سهم و ارزش صادرات  كشور فرانسه نشان می دهد كه فرانسه به سمت تولید خودروهای ارزان حركت كرده است. در شرایطی كه در سال ۲۰۱۶ سهم خودروهای با حجم موتور كمتر از ۱۵۰۰ سی سی، ۳۹ درصد از ارزش صادرات جهانی خودروهای سواری بنزینی را به خود اختصاص داده بود، سهم این نوع خودروها از صادرات جهانی فرانسه ۸۷ درصد بود.
 سهم فرانسه از واردات خودروی سواری چهار كشور مهم واردكننده خودرو همسایه ایران (روسیه، تركیه، عربستان و امارات) فقط ۰/۳ درصد است.
 
در همین حال  ایرانی ها همچنان با فرانسوی ها قراردادهای همكاری امضا می كنند و خودروهای فرانسوی در خیابانهای ایران گاز می خورند. بر اساس قراردادهای جدید خودروی مونتاژی پژو ۲۰۰۸ كه در دبی بین ۶۰ تا ۷۵ میلیون تومان عرضه می شود،طبق آخرین اعلم قیمت از سوی مدیرعامل ایران خودرو در ایران ۹۹ میلیون تومان به مردم عرضه خواهد شد كه ظاهرا این افزایش قیمت نیز به دلیل امكاناتی است كه بر روی این خودرو قرار گرفته است و موجب شده تا این خودرو در ایران حدود۴۰ درصد بیش از بهای جهانی قیمت داشته باشد. موضوع مهم تر این است كه طبق تجربه های قبل  بهای بازار آزاد این خودرو  بین ۱۰ تا ۲۰ درصد بیش از بهای رسمی آن در كشور خواهد شد.
1396/04/14
22:41:30
5.0 از 5 امتیاز
5035
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات