رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

نگاه مثبت وزیر نفت به محیط زیست

نگاه مثبت وزیر نفت به محیط زیست به گزارش ساسان گستر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این كه سوخت تولیدی پتروشیمی ها در ابتدای دولت یازدهم حذف گردید، اظهار داشت: نگاه مثبت وزیر نفت به مقوله محیط زیست سبب حذف این سوخت آلاینده شد.به گزارش ساسان گستر به نقل از شانا، عیسی كلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این كه یكی از منابع آلوده كننده هوای تهران تردد كامیون های بالای ۱۰سال است كه شبانه وارد شهر تهران می شوند، اظهار داشت: حداقل ۳۰ درصد آلودگی تهران مربوط به این كامیون هاست، از این رو باید ورود كامیون هایی با عمر بالای ۱۰ سال به تهران ممنوع شود یا حداقل در زمان هایی كه آلودگی هوا شدید است مانع تردد آنها در شهر شویم.
وی یكی دیگر از منابع آلوده كننده هوا را موتورسیكلت ها دانست و اضافه كرد: دولت چندی پیش اجازه تاسیس كارخانه های موتورسیكلت برقی را تصویب كرد كه بر این اساس موتورهای برقی به تدریج جایگزین موتورهای موجود می شوند كه امیدوارم این مورد حداقل تا ۲ سال آینده عملیاتی شود.
كلانتری با اشاره به این كه آلودگی هوای تهران با سال های گذشته و اوایل دهه ۹۰ قابل مقایسه نیست، خاطرنشان كرد: وضع هوا در دولت یازدهم یعنی از سال ۹۲ رو به بهبود بوده و روزهای سالم تهران هر روز افزایش یافته كه این امر نتیجه استفاده از سوخت مناسب است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان كرد: مبحث محیط زیست در وزارتخانه های نفت و صنعت، معدن و تجارت جزو اولویت های نخست است، بنابراین، اطمینان دارم كیفیت هوا بهتر خواهد شد.
وی ادامه داد: سوخت تولیدی پتروشیمی ها در ابتدای دولت یازدهم حذف شد، از این رو معتقدم نگاه مثبت وزیر نفت به محیط زیست سبب حذف این سوخت آلاینده شد.
 

1396/07/29
20:05:28
5.0 از 5 امتیاز
4952
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات