وزیر صنعت اعلام كرد:

۳۲ هزار میلیارد تومان یارانه برای سود تسهیلات صنعتی

۳۲ هزار میلیارد تومان یارانه برای سود تسهیلات صنعتی ساسان گستر: وزیر صنعت از در نظر گرفتن ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع برای پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به نوسازی صنایع در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: سازمان گسترش باید برای اجرای طرح ها، اوراق صكوك منتشر كند.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در مجمع سالانه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به اینكه منابع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران باید به سمت سرمایه گذاری در حوزه های نوآور و پیشرفته متمركز شود، اظهار نمود: نوآوری در صنعت یكی از معضلات امروز خیلی از صنایع كشور است كه به نظر می آید نقش سازمان های توسعه ای در این بخش باید بسیار پررنگ باشد؛ این در شرایطی است كه یكی از دلایل مهم عدم توسعه صنعتی، مشكلات تكنولوژیكی واحدهای موجود است كه باید به آن توجه گردد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در تبصره ۱۸ بودجه سال ۹۷ كل كشور، ۳۲ هزار میلیارد تومان منابع به منظور پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به فعالیت نوسازی صنایع اختصاص داده شده كه ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع) باید از آن بهره گیرد.
وی خاطرنشان كرد: ۲۲ فعالیت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حوزه های پیشرفته و نوین متمركز شده كه این بعنوان یك گام اولیه، مناسب به حساب می آید اما باید توسعه بیشتری یابد و راه های مؤثری برای گسترش این فعالیت ها در نظر گرفته شود.
به گفته شریعتمداری، سازمان گسترش باید تمركز ویژه ای را بر فعالیت در مناطق محروم كشور داشته باشد و برای توسعه این مناطق، وارد سرمایه گذاری شود. این سازمان می تواند به علت ریسك بالای سرمایه گذاری در مناطق محروم، وارد عمل شده و فعالیت مطلوبی را شكل دهد.
وی اظهار داشت: در ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حال اجرای سازمان گسترش، ۳۰ هزار میلیارد تومان در قالب پیمانكاری عمومی است اما پیمانكاری باید سهم بیشتری داشته باشد.
به گفته وی، هم اكنون ۲۴ طرح در حال اجرا، ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را در بر می گیرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهان انتشار اوراق صكوك برای طرح های نوسازی صنایع شد و اظهار داشت: اكنون این ظرفیت در قانون بودجه در نظر گرفته شده و سازمان گسترش باید از آن استفاده نماید ضمن اینكه این سازمان می تواند تا سقف ۴۹ درصد از نیاز هر طرح توسعه ای، از منابع صندوق توسعه ملی بهره مند شود كه تابحال اقدامی در این حوزه انجام نشده است.

1397/06/27
14:06:05
5.0 از 5 امتیاز
4671
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات