سازمان خصوصی سازی اعلام كرد؛

لغو واگذاری سهام دو شركت دولتی

لغو واگذاری سهام دو شركت دولتی به گزارش ساسان گستر واگذاری بلوك ۲۶۱ میلیون سهمی شركت ذغال سنگ كرمان و بلوك ۶۷. ۹۲۵ درصدی سهام سنگ آهن مركزی ایران لغو گردید.به گزارش ساسان گستر به نقل از سازمان خصوصی سازی، مزایده سهام دو شركت ذغال سنگ كرمان و سنگ آهن مركزی ایران كه قرار بود فردا «سه شنبه» توسط سازمان خصوصی سازی به وكالت از جانب صندوق حمایت و بازنشستگی كاركنان فولاد برگزار شود، لغو شد.
بر اساس این گزارش قرار بود در مزایده فردا بلوك ۲۶۱ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۶۴۸ سهمی شركت ذغال سنگ كرمان معادل ۹۹. ۸۵ درصد سهام این شركت به قیمت پایه هر سهم ۹۱ هزار و ۹۱۱ ریال و ارزش كل پایه ۲۴هزار و ۵۶میلیارد و ۹۳۶میلیون و ۶۰۹هزار و ۳۲۸ریال روی میز مزایده برود.
همچنین مبلغ سپرده شركت در این مزایده ۷۲۱ میلیارد و ۷۰۸ میلیون و ۹۸هزار و ۲۸۰ریال تعیین شده بود كه خریدار باید ۲۰ درصد مبلغ پیشنهادی خویش را به صورت نقد در مدت ۲۰ روز كاری و بقیه را به صورت اقساط در مدت ۴ سال با فاصله هر قسط شش ماه و با سود ۱۳ درصد پرداخت می كرد.
گفتنی است انجام عملیات اكتشاف مواد معدنی، آبهای زیرزمینی، نقشه برداری، حفاری، طراحی، بهره برداری از معادن و... مهمترین فعالیت های شركت ذغال سنگ كرمان را تشكیل می دهند.
همچنین واگذاری بلوك ۶۷. ۹۲۵ درصدی سهام سنگ آهن مركزی ایران به صورت ۲۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۴ ساله هم كه قرار بود در روز سه شنبه(هفتم آذرماه) انجام شود در حالی لغو شده است كه این بلوك ۲۵ میلیون سهمی برای این مزایده به قیمت پایه هر سهم یك میلیون و ۵۶۸ هزار و ۷۹۵ ریال و ارزش كل پایه ۳۹ هزار و ۹۹۲ میلیارد و ۷۴۸ میلیون و ۱۳۱ هزار و ۹۳۰ ریال ارزشگذاری شده بود
براین اساس بهره براری از معادن، اكتشاف، زمین شناسی، انجام فعالیتهای پیمانكاری، فنی و مهندسی مهمترین فعالیتهای شركت سنگ آهن مركزی ایران را تشكیل می دهد.
 

1396/09/06
19:59:42
5.0 از 5 امتیاز
5142
تگهای خبر: سهام , شركت , معادن
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات