وزیر راه خبر داد؛

كاهش متقابل عوارض جاده ای ایران و ارمنستان برای توسعه كریدورها

كاهش متقابل عوارض جاده ای ایران و ارمنستان برای توسعه كریدورها به گزارش ساسان گستر وزیر راه و شهرسازی جرئیات نتایج برگزاری نشست های اقتصادی و حمل و نقلی سفر اخیر خود همراه به رئیس جمهور به ارمنستان را شرح داد.به گزارش ساسان گستر به نقل از مهر، محمد اسلامی با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام برخی نتایج سفر اخیر خود همراه با رئیس جمهور به ارمنستان جهت شركت در اجلاس اقتصادی اوراسیا را شرح داد.
اسلامی در این یادداشت آورده است:
برای شركت در همایش بین المللی ظرفیت های ترانزیتی اوراسیا، ملاقات با مقامات و وزرای شركت كننده در این همایش و همینطور پیگیری توسعه روابط كشورمان با جمهوری ارمنستان در حوزه حمل و نقل و ترانزیت به همراه رئیس جمهور محترم به ارمنستان سفر كردم.
همایش ترانزیتی اوراسیا با حضور نمایندگان عالیرتبه از كشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و كشورهای منطقه، سازمانها و نهادهای تخصصی اقتصادی، زیربنایی و حمل و نقلی در ایروان پایتخت ارمنستان برگزار گردید.
با سخنرانی در این همایش بر اهمیت و موقعیت استراتژیك جمهوری اسلامی ایران و قرار گرفتن در راه كریدورهای شمال – جنوب و شرق – غرب، ظرفیت مناسب بنادر، پایانه های مرزی و دیگر زیرساخت های حمل و نقل موجود در كشور برای تسهیل جریان حمل و نقل تجارت بین المللی و منطقه ای تاكید كردم.
همچنین در دو جلسه جداگانه با وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت و معاون نخست وزیر ارمنستان دیدار كردم كه بحث و گفتگو درباره مسائل مشترك در حوزه حمل و نقل، زیرساخت، اتصال شبكه های ریلی و جاده ای دو كشور به یكدیگر و امكان مشاركت در سرمایه گذاری و عملیات اجرایی پروژه ها انجام و مقرر شد كمیته مشترك حمل و نقل و زیرساخت با هدف بررسی ابتكارات و امكان صادرات خدمات فنی و مهندسی، همینطور مسائل مربوط به حمل و نقل جاده ای و ریلی میان دو طرف تشكیل گردد.
ضرورت كاهش متقابل عوارض جاده ای، برگزاری كمیته ای جاده ای در سریع ترین زمان، همكاری ترانزیتی دو كشور و فعال كردن كریدور خلیج فارس- دریای سیاه و كریدور شمال- جنوب از دیگر موارد مورد پیگیری در این دیدار ها بود.1398/07/10
22:38:38
5.0 از 5 امتیاز
4484
این مطلب ساسان گستر مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
sasangostar ساسان گستر صادرات و واردات
sasangostar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ساسان گستر محفوظ است

ساسان گستر

مرکز بازرگانی و واردات و صادرات